بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

جی اس ام باتری باتری موبایل باتری هواوی P9 Lite
باتری هواوی  P9 Lite

باتری هواوی P9 Lite

Huawei P9 Lite Batteryهواوی
نام برند : هواوی
+ موارد بیشتر

 بررسی باتری هواوی پی 9 لایت –Huawei P9 lite Battery

 

اگرچه ضخامت پی 9 لایت 7.5 میلی‌متر است، اما هواوی موفق شده است تا یک باتری با ظرفیت 3000 میلی‌آمپرساعت را در داخل آن جای دهد. با توجه به آنکه رزولوشن دستگاه فول اچ‌دی است، به نظر می‌رسد که این ظرفیت، طول عمر مناسبی را برای پی 9 لایت به ارمغان آورد. طبق روال همیشگی، برای تست باتری، کلیه‌ی ارتباط‌های بی‌سیم را قطع کرده و روشنایی دستگاه را بر روی 50 درصد قرار دادیم و ویدئویی با رزولوشن HD را تا رسیدن شارژ باتری از 100 درصد به صفر پخش کردیم. باتری هواوی پی 9 لایت توانست در این تست قبل از اتمام کامل شارژ 11 ساعت و 6 دقیقه دوام بیاورد که این مدت زمانی مناسب است.

اگر از عملکرد باتری گوشی موبایل خود رضایت کافی ندارید و فکر می کنید باتری شما نسبت به قبل عملکرد و کیفیت خود را از دست داده است وقت آن رسیده است که باتری قدیمی را با یک باتری مناسب تعویض نمایید. باتری بخش مصرفی هر گوشی موبایل می با شد و عمر مشخصی دارد فقط نکته مهم که باید توجه داشته باشید در هنگام تعویض باتری با خرید باتری هواوی اصلی که این نوع باتری ها علاوه بر عمر طولانی تر حافظ سلامت گوشی شما هم خواهند بود و باتعویض باتری دوباره می توانید از گوشی خود لذت ببرید
 
شاخصه‌‌ای دیگر برای سنجش عمر باتری، طول مدت‌زمان روشن ماندن نمایشگر دستگاه (Screen On Time) است. در طول مدت استفاده‌ی ما از پی 9 لایت، اگرچه در اغلب اوقات اتصال داده‌ی آن برقرار بود، اما این گوشی در طول رسیدن شارژ از 100 درصد به صفر، در حدود 4 ساعت و 40 دقیقه دوام بیاورد. بنابراین چنانچه استفاده‌ی سنگینی از گوشی نداشته باشید، می‌توان انتظار حداقل یک روز شارژدهی را از آن داشت.

 

اگر باتری موبایل شما هم به درستی شارژ نگه نمی داردو یا حتی ممکن هست که باتری کوشی شما باد کرده باشه و تصمیم به تعویضباتری گرفته باشید  با دیدن اموزش زیر با کمی دقت می توانید باتری موبایل هواوی p9 lite خود را تعویض کنید با ما همراه باشید

 


آموزش تعویض باتری هوآوی پی 9 لایت

 


 

 

 
مختصری درباره این آموزش


تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) در مجموع از تعمیرات سخت این گوشی نیست و در شرایطی انجام می‌شود که باتری دستگاه برای نگه داشتن شارژ با مشکل مواجه شود یا کلا به دلیل معیوب شدن باتری شارژ نشود. طبق تخمین ما تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) چیزی در حدود 30 الی 60 دقیقه زمان لازم دارد. در ادامه مطالب تعمیرات موبایل قصد داریم به آموزش تصویری و مرحله به مرحله نحوه تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) بپردازیم.

منبع: ifixit 

 

 


مرحله 1: شل کردن لبه زیرین درب پشت


•    نکته: اگر باتری گوشی تعمیری قابلیت شارژ شدن دارد، قبل از شروع پروسه تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) حتما شارژ باتری آن را کاملا خالی کرده یا به کمتر از 25 درصد برسانید. این امر سبب می‌شود تا احتمال بروز حوادثی مثل آتش گرفتن یا انفجار باتری به حداقل مقدار ممکن می‌رسد.
•    هوآوی P9 Lite تعمیری را خاموش کنید.
•    نوک پیک را به آرامی از لبه زیرین قاب گوشی به داخل شکاف مابین بدنه و درب پشت هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) فرو ببرید.
•    پیک را در لبه زیرین قاب گوشی به صورت رفت و برگشت حرکت دهید تا این بخش از درب پشت هوآوی پی 9 لایت کاملا شل شود.

 


 


مرحله 2: شل کردن لبه سمت راست درب پشت


•    به آرامی نوک پیک را از لبه زیرین قاب هوآوی P9 Lite تعمیری به سمت راست آن (از نمای پشت) هدایت کنید و این بخش از درب پشت گوشی را هم شل نمایید.
•    نکته: برای آزاد کردن لبه سمت راست درب پشت هوآوی پی 9 لایت می‌توانید از اسپاتول یا قاب باز کن پلاستیکی هم کمک بگیرید، اما مراقب باشید که به گیره های اطراف درب پشت گوشی آسیبی وارد نشود.
•    زمانی که پی به گوشه سمت راست و فوقانی قاب (از نمایش پشت) هوآوی P9 Lite تعمیری رسید، یک قاب باز کن کارتی را به جای آن در این قسمت فرو ببرید و خیلی آرام درب پشت گوشی را به سمت بالا هدایت کنید تا از روی بدنه دستگاه بلند شود.

 


 
مرحله 3: جداسازی درب پشت


•    لبه سمت راست قاب (از نمای پشت) هوآوی P9 Lite تعمیری را با دست گرفته و خیلی آرام به صورت کتابی از روی بدنه دستگاه بلند کنید تا درب پشت گوشی کاملا از آن جدا شود.
•    درب پشت گوشی را در مکان امنی قرار داده و پروسه تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) را روی مابقی بدنه آن دنبال نمایید.

 


 

مرحله 4: جداسازی کپسول اسپیکر


•    سه پیچ 2.9 میلیمتری که در عکس اول با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را باز کنید.
•    چهار پیچ 3.8 میلیمتری که در عکس اول با رنگ نارنجی مشخص شده‌اند را باز کنید.
•    به نوک پنس گوشه سمت راست کپسول اسپیکر هوآوی P9 Lite تعمیری را گرفته و خیلی آرام آن را از روی قاب گوشی بلند نمایید.
•    کپسول اسپیکر را کاملا از لبه زیرین قاب هوآوی P9 Lite تعمیری جدا کنید.

 

 

مرحله 5: جداسازی پلیت محافظ روی برد


•    نه پیچی که در عکس اول با رنگ قرمز مشخص شده‌اند را با پیچ گوشتی فیلیپس #000 از لبه فوقانی قاب هوآوی P9 Lite تعمیری باز کنید. این پیچ های پلیت یا درپوش روی برد گوشی را محکم بر روی آن نگه می‌دارند.
•    نوک اسپاتول سر صاف یا پیک را در گوشه سمت راست و زیرین پلیت مورد نظر فرو برده و آن را به سمت بالا هول دهید تا این بخش از پلیت مذکور از روی برد گوشی بلند شود. پلیت را به صورت کتابی از روی برد بلند کنید تا متوجه سیمی شوید که آن را به مادربرد هوآوی P9 Lite تعمیری متصل کرده است.
•    نوک اسپاتول سر صاف را در گوشه کانکتور روی مادربرد اسکنر انگشت هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) قرار داده و خیلی آرام آن را به سمت بالا هول دهید تا از روی برد گوشی آزاد شود.
•    می‌توانید درپوش یا پلیت محافظ روی برد کاملا از روی قاب گوشی جدا نمایید و پروسه تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) را روی مابقی بدنه آن دنبال کنید.
•    نکته: به هیچ وجه تا قبل از آزاد کردن کانکتور اسکنر انگشت هوآوی پی 9 لایت تعمیری سعی نکنید که پلیت محافظ روی برد دستگاه را کاملا از روی آن جدا نمایید، چون ممکن است به سیم اسکنر انگشت گوشی آسیب بزنید.

 

 

 

مرحله 6: جداسازی سیم اینترکانکت


•    نکته: روی باتری هوآوی P9 Lite یک سیم قرار دارد که یک سر آن به برد اصلی گوشی و دیگرش به فلت شارژ متصل است. به این سیم اصطلاحا سیم اینترکانکت گفته می‌شود. به منظور تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) حتما باید این سیم را از روی باتری جدا کنید.
•    نوک اسپاتول سر صاف را زیر بخشی از کانکتور سیم اینترکانکت قرار دهید روی مادربرد دستگاه نصب است. به آرامی کانکتور مذکور را به سمت بالا هول دهید تا از روی سوکتش آزاد شود.
•    کانکتور سمت دیگر سیم اینترکانکت را هم به شیوه مشابه از روی فلش شارژ گوشی باز کنید.
•    سیم اینترکانکت را کاملا از روی باتری هوآوی P9 Lite تعمیری برداشته و در گوشه امنی قرار دهید.

 

 


مرحله 7: آزاد کردن کانکتور باتری و جداسازی آنتن NFC


•    نکته: روی باتری هوآوی P9 Lite یک چسب نسبتا بزرگ نصب است که در واقع نقش آنتن NFC گوشی را ایفاء می‌کند. از آنجایی که قصد تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) را دارید لازم است تا این سیم آنتن NFC از باتری قدیمی گوشی جدا شده و بر روی باتری جدید نصب گردد.
•    با نوک پنس لبه سمت راست چسب آنتن NFC را گرفته و خیلی آرام آن را به سمت چپ بکشید تا آنتن NFC کاملا از روی باتری گوشی جدا شود.
•    با نوک اسپاتول کانکتور باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت) تعمیری را از روی برد گوشی آزاد کنید.
•    نکته: در حین باز کردن چسب آنتن NFC از روی باتری هوآوی P9 Lite تعمیری مراقب باشید که به آن آسیبی وارد نشود.

 


 

مرحله 8: تعویض باتری هوآوی P9 Lite (پی 9 لایت)
•    نوک قاب باز کن یا اسپاتول سر صاف را از گوشه سمت راست و بالای باتری به زیر آن فرو ببرید و خیلی آرام باتری را به سمت بالا هدایت کنید تا گوشه آن از روی قاب هوآوی پی 9 لایت بلند شود.
•    گوشه باتری هوآوی پی 9 لایت تعمیری را گرفته و به تدریج کل باتری را از روی قاب دستگاه بلند و جدا نمایید.

کیفیت

کیفیت اصلی(ORG)

مشخصات فنی

برند

Huawei

برخی گوشی های سازگار

Huawei P9 Lite Battery

ولتاژ 3.8 ولت
نوع LI-ION
ظرفیت باتری

3000mAh

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید