بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

جی اس ام باتری باتری موبایل باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30 به همراه آموزش تعویض
باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30 به همراه آموزش تعویض

باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30 به همراه آموزش تعویض

Motorla Droid Razr M - EG30 Battery

235,000 تومان 195,000 تومان

ویژگی محصول

باتری ارجینال

3 ماه گارانتی تعویض ( بادکردن هم شامل گارانتی می شود )

تاریخ تولید محصولات موجود جدید هستند

قیمت ها  به روز هستند، با خیال راحت خرید کنید.موتورولا
نام برند : موتورولا
+ موارد بیشتر

بررسی باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30

گوشی Motorola Moto DROID RAZR M که در سال 2012 به بازار عرضه شد دارای باتری جدا نشدنی Li-ion با ظرفیت 2000mAh می باشد. این باتری وظیفه تغذیه ی نمایشگر 4.3 اینچ گوشی فوق را عهده دار می باشد. همزمان با گوشی فوق سامسونگ گلکسی S3 را به بازار عرضه نمود که نمایشگر 4.8 اینچ و باتری با ظرفیت 2100mAh دارد. موتورلا ادعا می نماید اگر گوشی فوق را در حالت Standby قرار دهید، باتری آن تا 17 روز ماندگاری خواهد داشت. ما تست های رایج باتری را روی گوشی فوق بررسی کردیم که نتایج زیر ثبت شد.

تست مکالمه باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30


زمان مکالمه ی 3G با این گوشی حدود 12 ساعت و 31 دقیقه می باشد که نسبتا خوب می باشد.به بیان دیگر شما می توانید بیشتر از نصف روز با گوشی تان مکالمه داشته باشید که این ویژگی برای کاربران دارای اهمیت بسیاری می باشد. اگر از کاربرانی می باشید که زمان وب گردی با گوشی برای تان دارای اهمیت است باید بگوییم که باتری این گوشی حدود 7 ساعت و 42 دقیقه وب گردی را پشتیبانی می نماید که زمان متوسطی به حساب می آید. البته در مقایسه با گوشی های پرچم دار جدید زمان وب گردی این گوشی تقریبا ضعیف می باشد ولی این زمان برای سال 2012 رضایت بخش است. زمان ویدئو دیدن با این گوشی نیز حدود 9 ساعت می باشد که زمان متوسطی به حساب می آید. مثلا این زمان برای باتری گوشی گلکسی S3 حدود 10 ساعت می باشد. در کل نتایج ثبت شده برای باتری این گوشی متوسط می باشد.

تست پایداری باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30


زمان پایداری این گوشی نیز 55 ساعت است که زمان نسبتا کمی می باشد ولی در مقایسه با گوشی های قبل خوب می باشد. در واقع اگر روزانه یک ساعت با گوشی تان فیلم تماشا کنید، وب گردی نمایید و مکالمه داشته باشید و در بقیه ساعات روز گوشی تان در حالت Stand-by بگذارید، آنگاه باتری این گوشی بیشتر از 2 روز ماندگاری دارد. مثلا این زمان برای گوشی گلکسی S3 حدود 43 ساعت می باشد.

 

تست پایداری باتری موتورولا Motorla Droid Razr M - EG30


هم چنین ما تست باتری را تحت شرایط دیگر نیز بررسی کردیم. در این تست، نور صفحه نمایش گوشی روی 200nits تنظیم کردیم که نور کافی برای استفاده از گوشی در خانه است. پس از انجام دادن تست عمر باتری در این شرایط مشاهده نمودیم  که باتری گوشی فوق حدود 5 ساعت ماندگاری دارد که عمر متوسطی به شمار می رود.
یکی دیگر از پارامترهایی که در مورد باتری ها مهم می باشد مدت زمان شارژ شدن آنها است. زمان شارژ شدن باتری این گوشی حدود 130 دقیقه می باشد که خیلی خوب نمی باشد و در مقایسه با گوشی های دیگر دیرتر شارژ می کند.
در کل باتری این گوشی با توجه به ظرفیت آن و صفحه نمایشی که دارد عملکرد متوسطی ارائه داده است ولی هنوز جای پیشرفت دارد. زیاد بودن زمان شارژ شدن و پایداری کل نسبتا کم این باتری از جمله معایب آن به حساب می آید.


آموزش تعویض باتری گوشی موبایل Motorola Droid Razr M


تعداد مراحل: 15
زمان مورد نیاز: 15 تا 20 دقیقه
سطح دشواری: متوسط


در این راهنما قصد داریم نحوه ی تعویض باتری گوشی Droid RAZR M موتورلا را گام به گام به شما نشان دهیم. دقت داشته باشید که این مراحل را روی یک سطح صاف و تمیز انجام دهید تا تاچ و ال سی دی و دیگر قطعات گوشی شما آسیب نبیند.


ابزارهای مورد نیاز: پنس - قاب بازکن پلاستیکی - پیک قاب بازکن – پیچ گوشتی T3 Trox - پیچ گوشتی T4 Trox


مرحله 1
• گوشی را خاموش نمایید. برای این کار کافیست دکمه ی روشن / خاموش کردن گوشی را نگه دارید.
• خشاب سیم کارت و مموری گوشی را بیرون بیاورید.


مرحله 2 
شش پیچ 4 میلی متر T3 Trox نشان داده شده را باز نمایید. در هر دو طرف گوشی 3 عدد از این پیچ ها است.

 

آموزش تعویض باتری گوشی موبایل Motorola Droid Razr M


مرحله 3 
• نوک قاب باز کن را زیر لبه ی پایین گوشی نمایید و کاور ریز پلاستیکی زیر لوگوی گوشی را باز نمایید. باز کردن این کاور به نیروی نسبتا زیادی نیاز است. توصیه می شود گوشه های پایین آن را آزاد نمایید تا راحت تر جدا شود.
• زمانی که کاور پلاستیکی آزاد شد، آن را با پنس بگیرید و جدا کنید.


مرحله 4
سه پیچ T4 Trox را با پیچ گوشتی مناسب از پایین گوشی باز نمایید.


مرحله 5 
پس از باز کردن پیچ ها، نوک قاب باز کن یا پیک را به زیر ورقه ی نقره ای بالای گوشی نمایید و آن را بلند نمایید. این ورقه با کمی چسب چسبانده بنابراین بهتر می باشد لبه های آن را بلند نمایید و سپس آن را بردارید. توصیه می شود ورقه را با انگشت تان بگیرید و بلند نمایید تا جدا شود.

مرحله 6 
دو پیچ 7 میلی متر T4 Trox را از بالای گوشی باز نمایید.


مرحله 7 
نوک قاب باز کن را به زیر تاچ و ال سی دی گوشی نمایید و دور تا دور آن را از شاسی گوشی جدا نمایید. برای این کار باید گیره های داخلی گوشی را از بالا و پایین آن آزاد نمایید.


مرحله 8 
گوشی را از بالا باز نمایید ولی قطعات جلو و پشت را بطور کامل جدا نکنید چون تاچ و ال سی دی توسط یک کابل ظریف نارنجی رنگ به مادر برد گوشی وصل می باشد.
نوک قاب باز کن را به زیر این کابل نمایید و کانکتور آن را از سوکتش بر روی مادر برد قطع نمایید. پس از قطع شدن این کابل، تاچ و ال سی دی آزاد شده که می توانید آن را بردارید.


مرحله 9 
شش پیچ 4 میلی متر T5 Trox روی لبه ی بیرونی مادر برد را با پیچ گوشتی مناسب باز نمایید.


مرحله 10 
کانکتور واقع در گوشه ی پایین و چپ مادر برد را قطع نمایید. برای این کار کافی است نوک قاب باز کن را به زیر آن نمایید و بطرف بالا فشار دهید.


مرحله 11 
کانکتور گوشه ی بالا و چپ مادر برد را نیز همانند کانکتور قبل قطع نمایید. پس از این کار، دوربین سلفی جلو را بطور کامل بردارید. این دوربین به راحتی از جایش بر روی مادر برد بیرون می آید.


مرحله 12 
کانکتور واقع در گوشه ی راست و بالای مادر برد را قطع نمایید. کافیست نوک قاب باز کن پلاستیکی یا ناخن تان را به زیر آن نمایید و بطرف بالا فشار دهید.


مرحله 13 
قاب باز کن را بین مادر برد و شاسی گوشی قرار دهید و انتهای مادربرد را از روی گوشی بلند نمایید. سپس مادر برد را با دست بگیرید و آن را از به آرامی از روی گوشی بیرون بیاورید.


مرحله 14 
پلاستیک روی باتری را با دست بگیرید و جدا کنید.


مرحله 15 
پلاستیک را بگیرید و بطرف بالا بکشید تا باتری از جایش بیرون بیاید. باتری با چسب به بدنه ی گوشی چسبیده شده بنابراین باید آن را با نیروی نسبتا زیاد جدا نمایید. برای بلند کردن باتری توصیه می شود لبه ی چپ گوشی را با یک دست تان به طرف پایین فشار دهید.
• به هیچ وجه از ابزارهای تیز و فلزی استفاده نداشته باشید چون ممکن است باتری را سوراخ نماید و مواد شیمیایی خطرناک داخل آن نشت کند.
• دقت کنید که حین این مراحل به باتری و قطعات اطراف آن صدمه وارد نکنید.

کیفیت

کیفیت اصلی(ORG)

مشخصات فنی

برند

Motorola

برخی گوشی های سازگار
ولتاژ 3.8 ولت
نوع LI-ION
ظرفیت باتری

2000mAh

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید