بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

باتری نوکیا 6

باتری نوکیا 6

Nokia 6 Battery

170,000 تومان 185,000 تومان


نوکیا
نام برند : نوکیا
+ موارد بیشتر

پایداری این باتری تقریبا خوب می باشد ولی در مقایسه با باتری گلکسی (J7 (2017 یا حتی باتری گوشی (J7 2016) به مراتب کمتر می باشد. زمان پایداری این دو گوشی به ترتیب 108 و 101 ساعت است. زمان پایداری باتری گوشی Redmi Note 4 نیز حدود 119 ساعت می باشد که حدود دو برابر زمان پایداری گوشی فوق است.


هم چنین ما تست باتری را تحت شرایط دیگر نیز بررسی کردیم. در این تست، نور صفحه نمایش گوشی روی 200nits تنظیم کردیم که نور کافی برای استفاده از گوشی در خانه است. پس از انجام دادن تست عمر باتری در این شرایط مشاهده کردیم که باتری گوشی Nokia 6 حدود 8 ساعت و 52 دقیقه ماندگاری دارد که عمر مفید به شمار می رود. همان گونه که در شکل مشاهده می کنید عمر باتری این گوشی از عمر باتری گوشی Huawei P10 Lite و Nokia 5 بیشتر می باشد. در واقع عمر باتری این گوشی هم ردیف باتری گوشی Nokia 8 است.


یکی دیگر از پارامترهایی که در مورد باتری ها مهم می باشد مدت زمان شارژ شدن آنها است. همان گونه که می بینید زمان شارژ شدن باتری این گوشی حدود 171 دقیقه می باشد که خیلی خوب نمی باشد و در مقایسه با سایر گوشی ها به کندی شارژ می شود. به طور مثال باتری گوشی Nokia 8  و Nokia 5 به ترتیب پس از 131 و 141 دقیقه کامل شارژ می شوند.


در کل باتری این گوشی با توجه به ظرفیت آن و نمایشگری که دارد دارای عملکرد خوبی می باشد و انتظارات کاربر را برآورده می نماید.
آموزش تعویض باتری گوشی موبایل Nokia 6
ابزارهای مورد نیاز: سشوار- قاب بازکن پلاستیکی – کاپ مکنده – پیک قاب بازکن- پنس - پیچ گوشتی چهار سو
مرحله 1:
ابتدا گوشی را خاموش کنید. برای این کار کافیست دکمه ی روشن / خاموش کردن گوشی را نگه دارید.
مرحله 2:
خشاب سیم کارت و مموری را با ابزار مناسب باز نمایید.
مرحله 3:
سشوار را روی تاچ و ال سی دی گوشی نگه دارید تا چسب دور لبه های آن نرم شود. تاچ و ال سی دی را به قدری گرم نمایید که دست زدن به آن راحت نباشد.
مرحله 4:
کاپ مکنده را روی تاچ و ال سی بگذارد و آن را به طرف بالا بکشید تا شکاف کوچکی بین تاچ و ال سی دی و شاسی گوشی ایجاد شود. برای این کار می توانید از ابزارهای دیگر مانند قاب بازکن نیز استفاده نمایید. سپس پیک قاب بازکن یا ابزار دیگر را وارد شکاف نمایید و به زیر لبه ی تاچ و ال سی دی بکشید تا چسب زیر آن جدا شود. پیک یا هر ابزار دیگری که استفاده می کنید را دور تا دور تاچ و ال سی دی بکشید تا چسب نگه دارنده ی آن باز شود. این کار را با دقت و با حوصله انجام دهید.
مرحله 5:
تاچ و ال سی دی را بلند کنید ولی آن را بطور کامل جدا نکنید چون هنوز کابل ظریف نمایشگر آن به قاب فلزی وسط گوشی وصل می باشد. پیچ چهار سوی روی روپوش فلزی کانکتور این کابل را با پیچ گوشتی مناسب باز نمایید، سپس کانکتور را از سوکتش قطع کنید تا کابل صفحه نمایش آزاد شود. نهایتا تاچ و ال سی دی را بردارید.
مرحله 6:
کانکتور باتری را از سوکتش بر روی قاب وسط گوشی قطع نمایید. برای این کار بهتر است نوک قاب بازکن پلاستیکی را به زیر این کانکتور کنید.
مرحله 7:
پیچ چهارسوی روی روپوش فلزی کانکتور دکمه ی Home را با پیچ گوشتی مناسب باز نمایید. سپس کانکتور را از سوکتش قطع نمایید تا کابل دکمه ی Home آزاد شود. کابل و قطعات دکمه ی Home را از روی گوشی بردارید.
مرحله 8:
در این مرحله 18 پیچ چهارسوی روی قاب وسط گوشی را با پیچ گوشتی مناسب باز نمایید. توجه داشته باشید که اندازه ی این پیچ ها با پیچ های قبل متفاوت می باشد بنابراین آنها را بصورت جدا نگه دارید تا حین سر هم کردن با مشکل روبرو نشوید. پس از باز کردن پیچ ها، ورقه را از روی مادر برد بردارید.
مرحله 9:
باتری گوشی Nokia 6 روی این ورقه ی می باشد. این طراحی دارای مزایای خاص خود است. به طور مثال چون باتری گوشی قاب مخصوص خود را دارد، بنابراین حین بلند کردن آن از جایش به تاچ و ال سی دی و قطعات داخلی گوشی صدمه وارد نخواهد شد.
در زیر باتری دو نوار چسب قرار دارد که با بیرون کشیدن آنها باتری آزاد می شود. این دو نوار را با دست بگیرید و بیرون بکشید سپس باتری را از روی قاب بردارید. توجه داشته باشید که حین بلند کردن باتری به قاب آن صدمه نزنید. این باتری 3000mAh ظرفیت دارد و ولتاژ آن 3.84 ولت می باشد.

مشخصات فنی

برند

NOKIA

برخی گوشی های سازگار

NOKIA 6

ولتاژ 3.8 ولت
نوع LI-ION
ظرفیت باتری

3000mAH

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید