بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

آموزش استفاده از 10 کد مخفی ایفون که نمی دانستید

آموزش استفاده از 10 کد مخفی ایفون که نمی دانستید
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/09/08 0 نظر

 

شاید تا به امروز نمی دانستید که گوشی ایفون شما قابلیت های خاصی دارد با استفاده از یکسری کد های می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید امروز قصد داریم روش استفاده ار کد های مخفی ایفون که بسیار کاربردی هستند به شما آموزش بدهیم پس با ما همراه باشید

10 مورد از  برترین کدهای مخفی آیفون

کد‌های مخفی آیفون مسئله‌ای است که اکثر کاربران از آن بی خبر هستند و نمی‌دانند گوشی که در دست دارند، چه ویژگی‌هایی دارد. برخی از کد‌های مخفی آیفون کارایی خیلی حساس و خوبی دارند می‌توانند شما را در خرید گوشی سالم کمک کنند؛ برای مثال کد تست ال سی دی آیفون هنگام خرید آیفون شما را کمک خواهد کرد تا گوشی با ال سی دی سالم تهیه کنید.


در این مقاله 10 مورد از مهمترین کد‌های مخفی آیفون را به شما معرفی خواهیم کرد تا با استفاده از آن به ویژگی‌های مخفی آیفون دسترسی پیدا کنید و جزو کاربران حرفه‌ای گوشی خود باشید.

کد 1- کد دسترسی به IMEI آیفون


کد IMEI هر گوشی منحصر به فرد است. با بررسی این کد شما می‌توانید از شناسه بین المللی گوشی‌تان مطلع شده و اصالت گوشی را مورد آزمایش قرار دهید. هنگام خرید آیفون این کد به درد شما می‌خورد و از جمله مهمترین کدهای مخفی آیفون است. برای دسترسی به کد IMEI گوشی خود، کد *#06# را شماره گیری کنید.

 

 کد دسترسی به IMEI آیفون


برای بررسی اصالت آیفون، با شماره گیری کد مذکور و دریافت کد IMEI می‌توانید به روش زیر اقدام کنید:


•    کارتن گوشی را در دست بگیرید و به دنبال برچسبی که شماره IMEI روی آن درج شده است، باشید.
•    کد را در گوشی شماره گیری کنید تا IMEI های گوشی‌تان نمایش داده شود.
•    کد‌های شماره 1 و 2 را با کدهای درج شده روی کارتن گوشی مطابقت دهید.
•    در صورتی که تمامی کد‌ها مطابقت داشت، کارتن برای گوشی شماست.

کد 2- مشاهده تعداد تماس‌های از دست رفته آیفون

 

یکی دیگر از کدهای مخفی آیفون که کاربرد خیلی زیادی دارد، کدی است که به شما کمک می‌کند تا تعداد تماس‌های از دست رفته گوشی خود را بررسی کنید. با شماره گیری *#61# می‌توانید تعداد تماس‌های از دست رفته گوشی خود را بررسی کنید.

 

کد 3- کد پنهان کردن شماره تماس در آیفون

 

شاید شما هم دوست داشته باشید هنگامی که با کسی تماس می‌گیرید، شماره تماس شما روی گوشی فرد مشاهده نشود. این قابلیت از ویژگی‌های مخفی آیفون است که می‌تواند شما را در این مواقع یاری دهد؛ برای این منظور ()#31# را در آیفون خود شماره گیری کنید و به جای () شماره فرد مورد نظر را وارد کنید.
پس از وارد کردن این کد، شما تماسی ناشناس با فرد مورد نظر خواهید داشت و شماره تماس شما روی گوشی وی دیده نخواهد شد.

 

کد پنهان کردن شماره تماس در آیفون

 

کد 4- مشاهده میزان آنتن دهی آیفون

آنتن دهی یک گوشی موبایل یکی از معضلاتی است که بیشتر کاربران دچار آن می‌شوند. اگر قصد خرید یک گوشی نو یا دست دوم را دارید، حتما باید یکی از مهمترین کدهای مخفی آیفون را تست کنید تا میزان آنتن دهی آیفون را بررسی کنید. بدین منظور کافی است *3001#12345#* را شماره گیری کنید تا صفحه‌ای جدید نمایش داده شود.

 

مشاهده میزان آنتن دهی آیفون


پس از مشاهده صفحه Field Test، انگشت خود را روی دکمه Power نگه دارید تا اسلایدر مربوط به خاموش کردن دستگاه مشاهده شود. سپس انگشت خود را روی دکمه Home قرار داده و نگه دارید. پس از این کار به صفحه اصلی گوشی خود منتقل خواهید شد که مانند تصویر، در گوشه سمت چپ میزان آنتن دهی آیفون قابل مشاهده خواهد بود.

 

میزان آنتن دهی آیفون


میزان آنتن دهی مطلوب بین -80 تا -40 است. یعنی بهترین آنتن دهی -40 است و هر چه به سمت اعداد بالاتر پیش میرویم، قدرت آنتن دهی کاهش می‌یابد. اگر عدد نمایش داده شده بیشتر از -80 کوچکتر باشد (مثلا -100) میزان آنتن دهی مطلوب نیست. بدترین آنتن‌دهی را عدد -140 نمایش می‌دهد.

 

کد 5- فعالسازی حالت انتظار برای تماس‌های ورودی


یکی دیگر از کدهای مخفی آیفون که بسیار کاربردی است، کد فعال کردن حالت انتظار برای تماس‌هاست. با فعالسازی حالت انتظار، تمامی تماس‌های دریافتی شما به حالت انتظار منتقل خواهند شد. برای فعالسازی این حالت کد *43# را شماره‌گیری کنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده وضعیت حالت انتظار تماس‌ها، کد *#43# و برای غیر فعالسازی این حالت #43# را شماره‌گیری نمائید.

 

فعالسازی حالت انتظار برای تماس‌های ورودی

 

کد 6- یافتن شماره دروازه پیامک سیمکارت


همانطور که می‌دانید، پیامک‌هایی که ما ارسال می‌کنیم، ابتدا به یک شماره یا دروازه پیامکی که توسط اپراتور معین شده ارسال و سپس از آنجا به فرد مورد نظر فرستاده می‌شود. برای یافتن این شماره با یکی دیگر از کدهای مخفی آیفون آشنا خواهیم شد. کد *5005*7672# را شماره‌گیری کنید. در صفحه نمایش داده شده، شماره دروازه پیامکی اپراتور را مشاهده خواهید کرد.

 

 یافتن شماره دروازه پیامک سیمکارت

 

کد 7- تنظیمات موبایل


یکی از مهمترین کدهای مخفی آیفون، کدی است که تنظیمات موبایل را برایتان انجام می‌دهد. این کد زمانی بدرد می‌خورد که سرویس موبایل در دسترس نباشد و نتوانید به هیچ طریقی تنظیمات موبایل خود را انجام دهید. با شماره گیری کد *#62# می‌توانید به پنل تنظیمات دسترسی پیدا کنید. همچنین کد *#67# برای تنظیمات در زمان اشغال بودن و کد *#33# نیز برای تنظیمات هنگام انتقال خط کاربرد دارد.

 

کد 8- بهبود صدای آیفون


کد بهبود صدای آیفون همانطور که از نامش پیداست به شما کمک می‌کند تا کیفیت صدای گوشی خود را بهبود دهید. این یکی از کدهای مخفی آیفون است که احتمالاً شما هم جزو طرفداران آن شده‌اید؛ اما باید بدانید که این ویژگی کمی از عمر باتری آیفون شما را کم خواهد کرد. کد *3370# این ویژگی را برای شما فعال خواهد کرد.

 

بهبود صدای آیفون

 

کد 9- بررسی خط تماس
از مجموعه کدهای مخفی آیفون، کد *#76# نیز یکی از مهمترین‌ها است. این کد به شما کمک می‌کند تا از فعال یا غیرفعال بودن خط تماس خود آگاه شوید. این کد را در گوشی خود بزنید و صفحه‌ای که برایتان نمایش داده شده است را مشاهده کنید. این صفحه وضعیت خط تماس شما را نشان می‌دهد.

 

کد 10- انتقال تماس‌ها
انتقال تماس‌ها یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین کد‌های مخفی آیفون است. این کد قابلیت Call Forwarding را در گوشی شما فعال می‌کند. با شماره گیری *21*()# و قرار دادن شماره تلفن جدید برای انتقال تماس‌ها در () می‌توانید تمامی تماس‌ها را به شماره جدید منتقل کنید. همچنین با وارد کردن کد *#21# می‌توانید وضعیت انتقال تماس‌ها را مشاهده کنید؛ شماره گیری کد #21# نیز این قابلیت را در گوشی شما غیر فعال می‌کند.

 

انتقال تماس‌ها


یکی دیگر از کدهای مخفی موبایل در زمینه انتقال تماس‌های پاسخ داده نشده بعد از 20 ثانیه است. با شماره گیری *61*()# و قرار دادن شماره تلفن جدید به جای () قابلیت انتقال تماس‌ها بعد از 20 ثانیه فعال خواهد شد. برای نمایش وضعیت این ویژگی *#61# و برای غیرفعالسازی آن، ##61# را شماره‌گیری کنید. برای انتقال تماس‌ها در صورت خاموش بودن، به جای عدد 61 در کد، عدد 62 را قرار دهید.
 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید