بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

 

با توجه جابجایی مجموعه فروش بسته شده است 

از سفارش خوداری کنید 

 

شروع کار اعلام خواهد شد 

 در صورت لزوم 09383323434 می توانید تماس بگیرید

 

چگونه کابل و شارژر اصلی ایفون را تشخیص دهیم؟

چگونه کابل و شارژر اصلی ایفون را تشخیص دهیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/05 0 نظر

کابل و شارژر بخش مصرفی هر موبایلی محسوب می شود و اگر شما از گوشی های ایفون استفاده می کنید تا امروز متوجه زود از بین رفتن کابل های شارژر اپل شده اید با توجه به وجود انبوه مجصولات تقلبی در بازار باید توجه داشته باشید که استفاده از شارژر و کابل تقلبی علاوه بر این که باتری شما را از بین میبرد باعث آسیب جدی به گوشی شما خواهد شد پس  برای تهیه شارژر و کابل اصلی آیفون دانستن مطالب زیر به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید شارژر و کابل اصلی تهیه کنید.

تشخیص اصل

بودنشارژر اپل


تشخیص اصل بودن شارژر و کابل اپل

 

اخیرا گزارش‌های مختلفی درباره لوازم جانبی قلابی که به جای لوازم جانبی اصلی محصولات اپل به فروش می‌روند منتشر شده است. 
شارژر تقلبی از دردسر‌های تازه شرکت اپل است.

این گزارشات نشان داد که معضل شارژر‌های اپل یک معضل جهانی است و خرید این شارژر‌ها تبدیل به یک امرعادی شده است. تا اینکه خبری مبنی بر ناامنی شارژر‌های تقلبی این شرکت منتشر شد. طبق این اخبار به کاربران توصیه می‌شود اگر اکنون از شارژر تقلبی آیفون استفاده می‌کنند یا قصد دارند برای صرفه جویی مدل تقلبی و ارزان قیمت‌تر آن را خریداری کنند بهتر است از این کار صرفه نظر کنند. چون این شارژ‌ها می‌توانند آسیب جدی برای گوشی یا تبلت کاربران به همراه داشته باشند. ممکن است برای  خرید شارژر اصلی ایفون کمی بیشتر هزینه باید بکنید ولی باد توجه داشت که شارژر های تقلبی و یا فیک علاوه بر این که باعث خرابی باتری ایفون شما خواهد شد باعث آسیب رسیدن  به سلامت گوشی شما هم خواهند بود.

CTSI، موسسه‌ای معروف است که مدت‌ها است در زمینه استاندارد فعالیت می‌کند. این شرکت مدتی قبل گزارشی منتشر کرد که در آن اعلام کرده بود 99 درصد شارژر‌هایی که در فروشگاه ها و  اینترنت به صورت غیر رسمی، دست دوم یا ارزان قیمت به فروش می‌رسند امن نیستند و استفاده از آن برای سلامت دستگاه زیانبار است.

این تست به سفارش سازمان استاندارد‌های تجاری انگلستان و توسط شرکتی به نام UL انجام شده است که دفتر اصلی اش در ایلینوی قرار دارد و در زمینه ایمنی محصول تخصص دارد.

در جریان تست‌های صورت گرفته توسط این شرکت، مشخص شد شارژر‌های ذکر شده که عموما هم در هشت کشور مختلف از جمله آمریکا، چین و استرالیا فروخته شده بودند، ولتاژ‌های بالایی را دریافت می‌کنند. در نتیجه این آزمایشات مشخص شد که از میان 400 شارژر متفرقه، فقط سه عدد از آن‌ها عایق بندی لازم برای مقاومت در برابر شوک‌های الکتریکی را دارند.

Leon Livermore مدیر ارشد موسسه استاندارد‌های تجاری چارترد با اشاره به این موضوع، شارژر‌های تقلبی به فروش رفته در وب سایت‌های آنلاین و فروشگاههای غیر معتبر را با نام موجودیت‌های ناشناخته خطاب کرد و از خریداران تقاضا کرد که کالا‌های خود را صرفا از طریق تامین کنندگان معتبر تهیه کنند.

حتی چندی پیش در خبری عنوان شده بود که نزدیک به 90 درصد لوازم جانبی محصولات این شرکت که در آمازون به فروش می‌رسد قلابی است. این ادعا توسط شرکت اپل مطرح شده بود؛ ظاهرا مجموعه این لوازم جانبی قلابی را 50 فروشنده مختلف که هیچکدام هم ارتباطی با اپل نداشتند تولید می‌کردند. اپل هشدار داده بود که آداپتورها، کابل‌ها و شارژرهای تقلبی، خطرناک هستند و ممکن است بیش از حد داغ شوند، آتش بگیرند و یا به فرد شوک الکتریکی وارد کند.

 

 

با این شرایط و طبق تایید خود اپل احتمال اینکه با لوازم جانبی قلابی اپل مواجه شویم کم نیست پس باید اطلاعاتی داشته باشیم تا بتوانیم تا حد ممکن اصل و قلابی بودن برخی از این لوازم را تشخیص دهیم. در این نوشته قصد داریم بررسی کنیم که چطور می‌توان شارژر اصلی اپل را از شارژرهای قلابی که شرکت‌های دیگر ساخته‌اند تشخیص دهیم.

 


از آنجایـی کـه محصـولات و لوازم جانبی شـرکت بزرگ اپل به طور گسـترده در بـازار موجوداسـت، همـواره توصیـه کمپانـی اپل این بوده کـه از لـوازم الکترونیکی و شـارژی مورد تاییداپـل اسـتفاده کنیـد کـه بـا برچسـب Made for apple یـا سـاخته شـده برای اپل نشـان شـده انـد. 

اگـر اتفاقات زیر دامن شـما را گرفته اسـت، ممکن اسـت شـارژر یـا لوازم جانبی شـما تقلبی باشد:

 

  •        آسیب دیدن دستگاه IOS شما هنگام شارژ کردن یا مشاهده ارور و خطا   
  •                     نامقاوم بودن کابل در برابر اثرات خارجی     
  •                    خالی شدن یکباره شارژ بعد از شارژ کامل 
  •                 گرم شدن و داغ کردن دستگاه یا شارژر تقلبی     
  •                    عدم شارژ شدن گوشی با وجود اتصال به شارژر
  •                   عدم همگام سازی گوشی با کامپیوتر به روش صحیح

 زمانی که iOS می‌گوید وسیله‌ی جانبی تایید شده نیست 

 

 

اپل از یک تراشه‌ی کوچک در داخل کابل‌های خود استفاده می‌کند تا iOS بتواند با این وسایل ارتباط برقرار کند. این تراشه به دستگاه می‌گوید که کابل مربوطه برای آن دستگاه ساخته و تایید شده است یا خیر. اگر تایید نشده باشد احتمالاً با پیام خطایی مثل تصویر بالا روبرو می‌شوید 


بنابـر توصیفـات ارائـه شـده، هنگامی کـه از یک شـارژر تقلبی اسـتفاده  میکنیـد، یک خطر بـزرگ شـما را تهدیـد خواهـد کـرد. شـرکت اپـل نیـز در تحقیقـات خـود متوجـه شـد کـه محصـولات تقلبی سـاخته شـده، عایق نامناسـب و از عوامل اصلی فشـار زیـاد روی باتری و گوشـی که باعث باد کردن باتری ایفون و خراب شـدن آن هسـتند. همچنین حین اسـتفاده از این شـارژرها، آتش سـوزی هـای خطرناکـی بـرای گوشـی رخ داده که عـاوه بر از بین رفتن گوشـی، تهدیـد جانی را نیز در پـی خواهد داشـت.
بنابرایـن توصیـه اکیـد ما این اسـت کـه فقـط از محصولاتی اسـتفاده کنید که با برچسـب Made for Apple سـاخته شـده و اعتبار سـنجی گشـته اند.

 

 

خرید کابل و شارژ اصلی ایفون

 

انواع کابل اپل با توجه به برچسب Made for Apple

همانطـور کـه گفته شـد، توجه بـه نشـان و برچسـب Made for apple یـا MFI  میتواند شـما را در شناسـایی شـارژرها و  کابلهـای تقلبـی اپـل یاری دهـد.  اگر به تصاویـر زیر نگاه کنیـد، تصویـر اول بیانگـر این اسـت که کابل فوق فقط برای گوشـیهای اپل سـاخته شـده اسـت. امـا تصویـر دوم، عـلاوه برگوشـیهای اپل، آیپـد و آیپـاد را نیز در بـر می گیرد.

 

 

همچنیـن ممکـن اسـت مانند تصویـر زیر، نسـخه قبلی برچسـب MFI که با آیکون گوشـی مشـخص شـده اسـت را ببینیـد. بـا ایـن حـال هیـچ فرقـی در نسـخه قبلـی و جدیـد این برچسـب ها موجود نیسـت.

 

 

کابـل شـارژر محصـولات اپل ممکن اسـت در کشـور آمریـکا و اسـتان کالیفرنیا تولید شـده و در یکـی از  کشـورهای چیـن، برزیـل یـا اندونـزی مونتـاژ شـده باشـند. بـا این حـال روی اینگونـه  کابلهـا، شـماره سـریال 12 رقمـی ماننـد تصاویـر زیر دیده خواهد شـده کـه بیانگر اصـل بودن آن اسـت.

 

 

البتـه بایـد بـه ایـن نکته توجـه کنید کـه کابلهای فیـک هم ممکن اسـت از 12 رقم شـماره سـریال اسـتفاده کننـد و بـه طور رنـدم ،12 رقـم را به عنـوان شـماره سـریال روی کابل چاپ نماینـد. کمپانـی اپـل بـرای ایـن موضـوع یک صفحـه پشـتیبانی و تمـاس ایجاد کـرده که بـه شـما کمـک  میکند تـا با ارائه شـماره سـریال درج شـده روی کابـل خود، از اصـل بودن آن مطمئن شـوید .

 


نحوه تشخیص کابل شارژر تقلبی


اگـر توانایـی تماس با پشـتیبانی شـرکت اپـل را نداشـتید،  میتوانیـد برای بررسـی اصل یا تقلبـی بـودن کابل شـارژر خـود به مـوارد زیر توجـه کنید:
 

 

 

*    قطعـات زردرنـگ بـکار رفتـه در محـل اتصـال شـارژر بـه گوشـی، نباید حالـت گرد و سـه بعـدی داشـته باشـند بلکـه این قطعـات باید به صورت مسـطح و به شـکل مسـتطیل کشـیده روی شـارژر قـرار داشـته باشـند. همچنیـن رنـگ ایـن قطعـات بایـد زرد و طایـی باشـند و      روشـنتر بـودن آنهـا نشـان از تقلبـی بـودن آنهـا خواهـد داشـت.

 

 

*    شـارژرهای تقلبـی ماننـد تصویر زیر، عرض و طول یکسـان را در کابـل و محل اتصال شـارژر بـه گوشـی رعایـت  نمیکننـد. بنابرایـن یک راه سـاده برای تشـخیص فیـک یا اصل بـودن شـارژر توجـه بـه طول و عـرض کابل و سـری متصل به گوشـی اسـت. ایـن عرض و طـول بـرای شـارژرها بـه صـورت 7.7  میلیمتـر در 12  میلی متـر تعریف شـده اسـت.

 

 

*    رنـگ فلـز بـه کار رفتـه در طراحـی کنتکتـور یـا رابط گوشـی و کابـل باید خاکسـتری باشـد در حالتـی کـه شـارژرهای تقلبـی دارای رنـگ تیـره تـری هسـتند.

 

 

*    سـطح رابـط کامپیوتـری یـا Usb ایـن  کابلها در حـات اصلی صاف و صیقلی اسـت و هیچگونـه برجسـتگی نـدارد امـا در حالـت تقلبـی، برجسـتگی های ریـزی روی آن قـرار گرفته اسـت.

 

 

*    2 محفظـه مربـع شـکل موجـود در خروجـی usb ایـن کابل هـا باید به رنـگ طایی باشـد و اگـر  رنگهـای دیگری داشـت، تقلبی اسـت. همچنین سـطح داخلـی خروجی  usbکابـل شـارژر اصـل بایـد مسـطح و صـاف باشـد و وجـود هرگونه بـالا رفتگـی یا تـو رفتگی بیانگـر تقلبـی بودن آن اسـت.

 

 

 

 

خرید کابل شارژ اصلی ایفون

 

 

نحوه تشخیص آداپتور تقلبی ایفون


نحـوه تشـخیص آداپتـور فیـک از اصلـی کمـی سـخت تـر از کابـل اسـت و اپـل صفحـع پشـتیبانی دقیقـی بـرای این موضـوع طراحی نکرده اسـت. البتـه باید قبل از هـر چیزی به دنبـال تفـاوت در دوشـاخه های بـرق بـه کار رفتـه در آداپتور باشـیم.
همچنیـن اسـتحکام و مقـاوت آداپتور نیز بسـیار مهم اسـت. در موارد اصل شـما  نمیتوانید بـه سـادگی اقدام به شکسـتن یـا در آوردن قطعات و  دوشـاخههای بـه کار رفتـه در آداپتور کنیـد و نمونـه اصـل این گونـه آداپتور ها از اسـتحکام بسـیار بالایی برخـوردار خواهد بود.رایـج تریـن تشـخیصی کـه بـرای اصـل یـا تقلبـی بـودن آداپتور هـای اپـل در نظـر گرفتـه می شـود، نـگاه بـه  نوشـتههای موجـود در پشـت آداپتـور اسـت


•    در اغلب شارژرهای تقلبی جمله «Designed by Apple in California. Assembled in China» یا کلمه «Foxlink»، که نام سازنده کارخانه اصلی آن است، حذف شده.
•    ممکن است «TM and © 2010 Apple Inc» هم بنا به دلایل کپی رایت حذف شده باشد تا اپل رسما نتواند از تولیدکننده تقبلی این محصول شکایت کند.
•    در برخی جملات شاهد غلط‌های املایی هستیم که ماهرانه ایجاد شده‌اند تا چشم کاربر را به اشتباه بیندازند، مانند Designed by Applg in California که املای صحیح آن Designed by Apple in California است.

 

 

عکس زیر شارژر اصلی آیپد را در سمت راست و تقلبی آن را در سمت چپ نشان می‌دهد.

 

در عکس زیر شارژر اصلی آیفون در سمت چپ و مدل تقلبی آن در سمت راست است. این شارژر به مدل‌های LL/A و C/A مربوط است که در کشورهای امریکا و کانادا به فروش می‌رسد و به‌دلیل کوچک‌تر بودن شارژر آن نسبت به نمونه‌های دیگر کشورها، نظیر انگلستان، جزو پرطرفدارترین مدل‌هاست که وارد بازار کشورمان می شود

 

 

 

 در صورتـی کـه  نوشـته ها به طـور عجیبـی از ارزان بودن این آداپتور سـخن بگویند، نشـان دهنـده تقلبـی بـودن آن خواهـد بـود. همچنیـن آداپتورهـای اصلـی شـامل جمله سـاخته شـده در کالیفرنیـا یـا made in California هسـتند و اگـر این جمله به درسـتی روی آنها نوشـته نشـده باشـد، نشـانگر تقلبی بـودن آن خواهد بود.

 

خرید شارژر اپل

 


بررسی اتصال لایتنینگ
 

 

 

در بخش راست تصویر لایتنینگ قلابی و در بخش چپ لایتنینگ اصلی را می‌بینید


شرکت اپل می‌گوید می‌توانید کابل‌های لایتنینگ این شرکت را از طریق اتصالات‌شان هم تشخیص دهید. در درجه اول باید دقت کنید که اتصال لاتنینگ یک سره باشد و از به هم چسباندن چند بخش کوچک تشکیل نشده باشد. عرض این اتصال همیشه 7.7 میلی‌متر است در حالی که اتصال‌های قلابی و غیراستاندارد عرض‌های متفاوتی دارند. در این اتصال‌ها رنگ خاکستری یا متالیک به کار رفته و هر نوع رنگ و شکل دیگری که با رنگ و شکل و شمایل اصلی نخواند نشان قلابی بودن اتصال است


نحوه تشخیص سایر لوازم شارژی تقلبی


بـه طـور کلـی اگر شـما کابـل میکرو یـو اس بی یا کابـل 30 پیـن دارید و احسـاس      میکنید گـه تقلبـی هسـتند، میتوانید با اسـتفاده از چند خط اطاعـات زیر این موضـوع را بفهمید:


*    در لوازم جانبی اصلی اپل، تمامی آیکون ها لیزری و واضع هستند.
*    محـل اتصـال آداپتـور و کابـل بایـد بـا آیکـون فـاش مشـخص شـده باشـد و این آیکـون نیـز بـه صـورت لیـزری روی آن درج شـده باشـد.


خرید شارژر از فروشگاه‌های معتبر


طبیعتا اگر در کشوری زندگی کنید که به فروشگاه‌های اپل دسترسی مستقیم داشته باشید باید گفت که بهترین توصیه خریدن لوازم جانبی مورد نیازتان از خود این فروشگا‌ه‌ها است. خریدن از تولیدکننده اصلی این نوع نگرانی‌ها را برای‌تان به حداقل می‌رساند. اما راه دیگر خرید از فروشگاه‌های معتبری است که محصولات استاندارد و تحت نظارت اپل را به فروش می‌رسانند. باید به قیمت‌ها هم توجه کنید، گاهی اوقات ممکن است قیمت‌ لوازم جانبی که قصد تهیه آن را دارید زیاد از حد پایین باشد، این موضوع نشان دهنده نکته‌ای مشکوک درباره آن محصول است بنابراین باید تا حد ممکن در خریدن آن توجه به خرج دهید. به هر حال انتخاب یک فروشگاه مناسب و مورد اعتماد هم یکی از راه‌های اصلی برای خریدن لوازم جانبی محصولات اصلی شرکت اپل است.


پایان...
 

 

 

 

 

 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 7

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید