بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

جلوگیری از نمایش پیام تلگرام در نوتیفیکیشن | اندروید و آیفون و کامپیوتر

جلوگیری از نمایش پیام تلگرام در نوتیفیکیشن | اندروید و آیفون و کامپیوتر
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/01/16 0 نظر

اپلیکیشن تلگرام علیرغم محدودیت هایی که برای استفاده از آن ارائه شده، همچنان یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسان در بین کاربران ایرانی است. این برنامه تنظیمات پیشرفته و متعددی را ارائه کرده و شامل نسخه های اندرویدی، آی او اسی و دسکتاپ (ویندوزی) می‌شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم به آموزش یکی از جالب ترین تنظیمات این برنامه که منجر به جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن  می‌شود بپردازیم. بنابراین با جی اس ام باتری همراه شوید. 

جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن | اندروید و آیفون و کامپیوتر

 

مقدمه
تلگرام به عنوان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان فعلی دنیا محسوب می‌شود و کاربران ایرانی هم علیرغم وجود محدودیت های زیاد همچنان از این برنامه استفاده می‌کنند. تلگرام به تنظیمات پیشرفته‌ای مجهز است که هم در نسخه اندرویدی و آی او اسی و هم در نسخه ویندوزی برنامه قابل اعمال هستند. یکی از این تنظیمات مربوط به جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن می‌شود. اما منظور از نمایش پیام در نوتیفیکیشن چیست؟ اگر تنظیمات تلگرام شما در حالت پیش فرض قرار داشته باشد، به محض دریافت یک پیغام جدید، اعلانی در بخش فوقانی گوشی یا روی صفحه لاک اسکرین آیفون یا در گوشه صفحه کامپیوتر نمایان خواهد شد و جزئیات آن پیام را نمایش می‌دهد.
در برخی مواقع ممکن است کاربر بنا به دلایل مختلف و حفظ حریم خصوصی تمایلی مبنی بر نشان دادن جزئیات پیان دریافت شده نداشته باشد. خوشبختانه انجام این کار امکانپذیر است و شما هم در نسخه اندرویدی و آی او اسی تلگرام و هم در نسخه ویندوزی آن می‌توانید از به نمایش اعلان و متن پیام در نوتیفیکیشن ها جلوگیری نمایید. این مسئله می‌تواند در برخی مواقع بسیار کاربردی باشد و واقعا در حفظ حریم خصوصی کاربر موثر واقع گردد. در ادامه این مطلب نحوه انجام تنظیمات لازم برای جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن گوشی های اندرویدی، آیفون و همچنین کامپیوترهای ویندوزی را برایتان شرح می‌دهیم. با جی اس ام باتری همراه شوید. 


جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن در گوشی اندروید


توقف نشان دادن پیش نمایش متن پیام های تلگرام در گوشی های اندرویدی به سادگی و از طریق منوی تنظیمات خود این برنامه امکانپذیر خواهد بود و اصلا کار سختی نیست. بدین منظور کافیست مراحل زیر را طی کنید:

جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن در گوشی اندروید


•    برنامه تلگرام را در گوشی خود اجرا کنید.
•    آیکونی که با نماد سه خط عمودی در گوشه سمت چپ صفحه نمایان می‌شود را انتخاب کنید.
•    گزینه Settings را انتخاب کنید.
•    گزینه Notifications and Sounds را انتخاب کنید.
•    گزینه Private Chats را انتخاب کنید.
نکته: با انتخاب گزینه Private Chats تغییرات شما فقط برای پیام های خصوصی اعمال می‌شود که دریافت خواهید کرد. برای اینکه تنظیمات مشابه برای پیام گروه ها و کانال های تلگرام هم اعمال شود، می‌توانید بعد از انجام تنظیمات مناسب این بخش، مشابه آن ها را برای دو قسمت Groups و Channels هم انجام دهید. 
•    اسلایدر کنار گزینه Message Preview را لمس نمایید تا به حالت غیر فعال منتقل شود.
به همین سادگی جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن در گوشی های اندرویدی امکانپذیر خواهد بود. برای جلوگیری از پاپ آپ شدن پیغام ها هم کافیست در صفحه مورد نظر گزینه Popup Notifications را غیر فعال کنید. همانطور که گفتیم با انجام این کار از نمایش پیغام های خصوصی که شما از دیگر کاربران تلگرام دریافت می‌کنید جلوگیری می‌شود. اگر می‌خواهید تنظیمات مشابه برای گروه ها و کانال های تلگرام هم اعمال گردد وارد مسیر Settings > Notifications and Sounds شوید و تغییرات مشابه را در دو قسمت Groups و Channels هم اعمال کنید.


جلوگیری از نمایش پیام تلگرام در لاک اسکرین آیفون


با طی کردن مراحل مشابهی که در بخش قبل به آن ها اشاره داشتیم می‌توانید در نسخه آی او اسی اپلیکیشن تلگرام هم از نمایش متن پیام های دریافتی گوشی جلوگیری کنید. اما در آیفون ها قابلیتی وجود دارد که متن پیام و جزئیات آن روی لک اسکرین گوشی هم نشان داده می‌شود! به عنوان مثال اگر صفحه گوشی اپل شما قفل باشد و یک پیغام جدید از کاربران تلگرام دریافت کنید، متن و پیش نمایش آن روی لاک اسکرین گوشی نمایان خواهد شد و هر فردی که به گوشی شما دسترسی یابد بدون نیاز به باز کردن قفل نمایشگر می‌تواند نام مخاطبی که پیام ارسال کرده و بخشی از متن آن را مشاهده کند! خوشبختانه جلوگیری از این امر هم امکانپذیر است. برای جلوگیری از نمایش پیام تلگرام در لاک اسکرین آیفون های اپل به شرح زیر عمل کنید:

 

جلوگیری از نمایش پیام تلگرام در لاک اسکرین آیفون


•    وارد بخش Settings گوشی شوید. 
•    گزینه Notifications را انتخاب نمایید. 
•    گزینه Messenger را انتخاب کنید. 
•    گزینه Lock Screen را انتخاب کنید.
•    گزینه Show Previews را انتخاب کرده و هر آپشنی که مناسب شماست را برای آن انتخاب کنید. ترجیحا انتخاب آپشن When Unlocked را پیشنهاد می‌کنیم که منجر می‌شود فقط زمانی پیش نمایش پیام نشان داده شود که گوشی شما آنلاک است.
برای جلوگیری کامل از به تصویر کشیدن پیش نمایش پیام ها در آیفون خود هم می‌توانید در مسیر Settings > Notifications > Show Previews گزینه Never را انتخاب کنید. البته انتخاب این گزینه و فعالسازی حالت مذکور را خیلی پیشنهاد نمی‌کنیم چون به طور کامل از نمایش هر نوتیفیکیشنی به صورت پیش تصویر روی صفحه گوشی جلوگیری می‌کند و ممکن است. 

 

جلوگیری کامل از به تصویر کشیدن نوتیفیکشن


بنابراین جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن گوشی های آیفون هم به همین سادگی امکانپذیر خواهد بود. شما با کمی دستکاری تنظیمات مختلف آیفون خود در مسیری که نام بردیم می‌توانید بهترین حالت و شرایط را در گوشی ایجاد کنید. تغییر نحوه نمایش جزئیات پیام روی صفحه آیفون ها در بخش Notification Center و همچنین در حالت بنری (Banners) هم با طی کردن مسیری که نام بردیم قابل انجام خواهد بود. 

 


جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن کامپیوتر


اما چطور می‌توان از پیش نمایش متن پیام در نسخه ویندوزی تلگرام جلوگیری کرد؟ خیلی از کاربران در رابطه با این موضوع سوالاتی را مطرح کرده‌اند و دقیقا با نحوه انجام این کار آشنایی ندارند. در ادامه این بخش به طور دقیق شرح می‌دهیم که چطور در نسخه دسکتاپی تلگرام قابلیت پیش نمایش پیام ها در گوشه صفحه را غیر فعال کنید. بدین منظور کافیست مراحل زیر طی شوند:

 

جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن کامپیوتر


•    روی آیکون سه خطی گوشی سمت چپ و فوقانی محیط برنامه تلگرام در ویندوز کلیک کنید. 
•    گزینه Settings با انتخاب نمایید. 
•    گزینه Notifications را انتخاب کنید.
•    حالا تیک گزینه Message Preview را بردارید تا غیر فعال شود.
بدین ترتیب از جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن نسخه دسکتاپ این برنامه جلوگیری خواهید شد. اگر می‌خواهید هیچ نوتیفیکیشنی از سمت تلگرام دسکتاپ ارائه نشود کافیست در همین قسمت تیک گزینه Desktop Notifications را بردارید. گزینه ها و آپشن های متعدد دیگری هم برای بهینه سازی نحوه نمایش اعلان ها در تلگرام دسکتاپ ارائه شده که می‌توانید از آن ها استفاده کنید. 


جمع‌بندی
همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی روش های جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در نوتیفیکیشن گوشی های اندرویدی، آیفون های اپل و همچنین نسخه دسکتاپی این برنامه پرداختیم. با اعمال تنظیمات مذکور می‌توانید حریم خصوصی بهتری برای خودتان به وجود آورید و از دیده شدن پیام های خصوصی خویش توسط دیگران جلوگیری کنید. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید