بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

دیلیت اکانت تلگرام | آموزش حذف اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام | آموزش حذف اکانت تلگرام
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/03/16 0 نظر

شاید شما هم یکی از کاربران و علامندان شبکه اجتماعی یا پیام رسان تلگرام باشید باید بدونید تلگرام بعد از ورود به ایران با استقبال کم نظیری مواجه شد به طوری که طبق آمار بیش از 40 میلیون نفز در ایران از تلگرام استفاده می کنند بسیاری از افراد ساعت های متمادی مشغول تلگرام می شوند و ممکن هست شما از آن  دسته افرای باشید  که  تصمیم گرفته اید برای مدت زمانی و یا همیشه از این شبکه اجتماعی دوری کنید 
شاید امتحانات کنکور و یا شاید مشغله کاری باعث این تصمیم شده   که تصمیم به دیلیت اکانت تلگرام گرفته اید باید بدانید که گزینه دیلیت اکانت تلگرام به صورت پیش‌فرض در مسنجر تلگرام وجود ندارد و برای دیلیت اکانت تلگرام ، باید ابتدا وارد سایت تلگرام شده و از طریق وب سایت اقدام به حذف اکانت تلگرام خود کنید.

امروز قصد داریم نحوه دیلیت اکانت تلگرام رو به شما آموزش با ما همراه باشید.

چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟

 

چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟

چرا باید سراغ دیلیت اکانت تلگرام بروم؟


احتمالاً شما هم مانند بسیاری از افراد از اپلیکیشن تلگرام استفاده می‌کنید و ممکن است به دنبال دیلیت اکانت تلگرام یا علت حذف خودکار اکانت تلگرام خود باشید.
اغلب افراد برای پاک کردن اکانت تلگرام خود دلیل دارند؛ درواقع هر کسی می‌تواند به دلایل مختلف اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کند. در ادامه بعضی از این دلایل را ذکر می‌کنیم:
•    شلوغی اکانت به دلیل پیام‌های مکرر
•    وجود مزاحم‌های تلگرامی
•    تلاش برای حذف یکباره کانال‌ها به جای خروج تک تک از آنها
•    حذف مخاطبین تلگرام به صورت یکجا
•    و دلایل دیگر

 

 

 پیش از حذف اکانت تلگرام به این نکات توجه داشته باشید.  

•    شما با دیلیت اکانت تمامی داده های درون آن نظیر مخاطبین، گروه‌ها، چت‌های خصوصی و کانال های تلگرامی را نیز از دست خواهید داد. 
•    اگر زمان دیگری قصد داشته با همین شماره اکانت حذف شده دوباره تلگرام داشته باشید، دیگر به داده های قبلی خود دسترسی نداشته و تلگرام شما را یک کاربر جدید در نظر خواهد گرفت.
•    برخی از افراد فکر می کنند که با یک بار حذف اکانت و ورود دوباره به تلگرام می توانند مشکل ریپورت شدن تلگرام را از بین ببرند. این در حالی است که عامل تعیین کننده ریپورت تلگرام، شماره ها می باشند. 

 

نکات مهم قبل از دیلیت اکانت تلگرام


بسیاری از افراد با سرچ جمله «چگونه اکانت تلگرام خود را حذف کنیم؟» و ورود به یک سایت، اقدام به دیلیت اکانت تلگرام می‌کنند اما دقت کنید که عمل Telegram Delete Account یک کار حساس است.
در صورتی که نکاتی را قبل از دیلیت اکانت تلگرام رعایت نکنید، دچار مشکلات متعددی خواهید شد. نکات مهم دیلیت اکانت تلگرام عبارتند از:
•    قبل از دیلیت اکانت تلگرام حتماً اکانت خود را بررسی کنید تا در صورت داشتن اطلاعات مهم، از آنها بکاپ بگیرید.
•    حتما مخاطبین مورد علاقه خود را در تلفنتان ذخیره کنید؛ چرا که بعد از دیلیت اکانت تلگرام، مخاطبین تلگرام شما پاک خواهند شد.
•    در صورتی که مالک کانال یا گروهی هستید، این را بدانید که بعد از دیلیت اکانت تلگرام، دیگر مالک آن نیستید و می‌توانید در قالب عضو وارد کانال خود شوید.
•    دیلیت اکانت تلگرام تمامی داده‌های تلگرام شما از جمله موسیقی، تصاویر، ویدیو‌ها، گیف‌ها و... را پاک خواهد کرد.
•    با دیلیت اکانت تلگرام، چت‌هایی که قبلا با اشخاص کرده‌اید، برای آنها باقی خواهد ماند. یعنی صفحه چت شما از تلگرام اشخاصی که با آنها چت کرده‌اید پاک نخواهد شد؛ البته زیر چت‌های شما برای اشخاص دکمه‌ای به وجود می‌آید که در صورت کلیک روی آن دکمه توسط فرد، چت شما از اکانت وی پاک می‌شود.
•    این را بدانید به جز لینک رسمی دیلیت اکانت تلگرام، هیچ برنامه‌ای نمی‌تواند در خارج از وبسایت تلگرام اقدام به حذف اکانت تلگرام شما کند.
•    با دیلیت اکانت تلگرام، اکانت شما بر روی تمامی دستگاه‌ها مثل موبایل، تبلت یا کامپیوتر حذف خواهد شد و برای ورود مجدد به اکانت جدید، نیازمند تایید پیامکی هستید.


آیا دیلیت اکانت موجب رفع ریپورت می‌شود؟


در صورتی که قصد دارید برای رهایی از ریپورتی اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کنید، این‌را بدانید که حذف اکانت تلگرام ریپورتی شما را از بین نخواهد برد. بعد از اینکه اقدام به حذف اکانت تلگرام خود کردید، خواهید دید که همچنان ریپورت هستید و تا وقتی که زمان رهایی از ریپورتی شما فرا نرسد، از ریپورتی رها نخواهید شد.


دیلیت اکانت تلگرام برای مدیران کانال‌ها


همانطور که گفته شد، بعد از دیلیت اکانت تلگرام، شما به عنوان یک کاربر جدید شناخته خواهید شد و دیگر به عنوان مدیر یا ادمین کانال یا گروه نمی‌توانید فعالیت کنید.
قبل از اینکه اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کنید، مالکیت کانال یا گروه خود را به شماره‌ای دیگر انتقال دهید. دقت کنید که این انتقال مالکیت به صورت full access باشد؛ نه اینکه صرفاً شماره جدید را به عنوان ادمین کانال انتخاب کنید.
بسیاری از ادمین‌ها شماره یا اطلاعات ادمین کانال‌های دیگر را روی اکانت خود دارند؛ اگر شما هم جزو این دسته از ادمین‌ها هستید، قبل از دیلیت اکانت تلگرام، حتماً مخاطبین مورد نیاز خود را به سیمکارتتان انتقال دهید.

 


دیلیت اکانت تلگرام طلایی


بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی برای «دیلیت اکانت تلگرام طلایی» یا «دیلیت اکانت طلگرام» هستند؛ باید بگوییم همه اینها یک چیز است.
تمامی اپلیکیشن‌های غیر رسمی همچون موبوگرام، طلگرام، هاتگرام و... روی سرور‌های تلگرام هستند؛ بنابراین تنها سایتی که می‌توان از آن اقدام به حذف اکانت تلگرام طلایی یا... کرد، سایت اختصاصی تلگرام است.

 

دیلیت اکانت تلگرام


آموزش دیلیت اکانت تلگرام در 7 قدم 


اگر شرایط پاک کردن اکانت تلگرام را پذیرفته‌اید و تمایل به پاکسازی اکانت تلگرام خود دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا در 1 دقیقه به سادگی بتوانید اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کنید.


قدم اول: مهیا ساختن ابزار‌ها


همانطور که می‌دانید، تلگرام در ایران محدودیت‌هایی دارد؛ بنابراین با آیپی ایران نمی‌توانید اقدام به دیلیت اکانت تلگرام کنید. یک ابزار تغییر آیپی امن دانلود کرده و قدم بعدی را برای حذف اکانت تلگرام خود بردارید.


قدم دوم: ورود به لینک دیلیت اکانت تلگرام


پس از تغییر دادن آی پی لازم است تا )روی این لینک( کلیک کنید تا وارد صفحه دیلیت اکانت تلگرام با لینک مستقیم شوید. این صفحه تنها سایتی است که می‌توانید اقدام به حذف اکانت تلگرام خود کنید.


قدم سوم: وارد کردن شماره


شماره همراه خود را به صورت +989123456789 در کادر وارد کنید. دقت کنید که +98 پیش شماره ایران و اعداد بعدی شماره همراه شما بدون صفر ابتدایی است. پس از وارد کردن شماره تلفن خود، روی دکمه Next کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای دیگر شوید.

 


قدم چهارم: دریافت کد دیلیت اکانت تلگرام


پس از کلیک روی دکمه Next، کدی به اکانت تلگرام شما ارسال خواهد شد. مانند تصویر زیر کد ارسال شده را پیدا کنید. کد را از اکانت تلگرام خود کپی کنید و در قسمت Confirmation Code پیست کنید. تیک گزینه Remember me را زده و سپس روی دکمه Sign In کلیک کنید.


قدم پنجم: گزینه دیلیت اکانت تلگرام
اگر کد را به درستی وارد کرده باشید، به صفحه زیر هدایت خواهید شد. همانند تصویر روی گزینه Delete account کلیک کنید. این گزینه مخصوص دیلیت اکانت تلگرام شماست و 2 گزینه بعدی مربوط به عمل پاک کردن اکانت نیستند.


قدم ششم: دلیل حذف اکانت
در صفحه‌ای که به آن هدایت شده‌اید، کادری وجود دارد که از شما می‌خواهد دلیل دیلیت اکانت تلگرام خود را وارد کنید. این گزینه اختیاری است و می‌توانید آنرا خالی گذاشته و سپس روی دکمه Done کلیک کنید.


قدم هفتم: تایید نهایی
در قدم آخر لازم است همانند تصویر روی دکمه قرمز رنگ Yes, delete my account کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه دیلیت اکانت تلگرام شما تایید و اکانتتان پاک خواهد شد.
بعد از دیلیت اکانت تلگرام، تمامی اکانت‌ها از روی تمامی دستگاه‌های متصل به اکانت قبلی شما پاک می‌شود. برای ورود به اکانت جدید خود، وارد اپلیکیشن تلگرام شده و شماره خود را جهت ورود به اکانت وارد کنید.


دیلیت اکانت خودکار تلگرام


گم کردن گوشی یا عدم دسترسی به اکانت تلگرام برای مدت طولانی از جمله مشکلاتی است که ممکن است برای همه ما رخ داده باشند. تلگرام برای حل این مشکل و جلوگیری از سوء استفاده افراد از اکانت شما، قابلیتی با عنوان دیلیت اکانت خودکار تلگرام دارد.
شما با استفاده از این ویژگی می‌توانید به تلگرام اجازه دهید تا در صورت عدم مراجعه به اکانت تلگرام طی زمان تعیرف شده (به طور مثال 6 ماه)، اقدام به حذف خودکار اکانت تلگرام شما کند.


آموزش تنظیم دیلیت اکانت خودکار تلگرام


در صورتی که امنیت برای شما مهم است و دوست ندارید اکانت تلگرام‌تان بعد از گم شدن گوشی به دست دیگری افتد، با ما در این قسمت همراه باشید تا آموزش تنظیم حذف خودکار اکانت تلگرام را ارائه کنیم.
به صورت پیشفرض، مدت زمان دیلیت اکانت خودکار تلگرام روی 6 ماه است؛ یعنی اگر طی 6 ماه به اکانت خود سر نزنید، تلگرام اکانت شما را دیلیت خواهد کرد.
می‌توان زمان حذف خودکار اکانت تلگرام را تغییر داد؛ به طوری که از 1 ماه تا 1 سال می‌توانید این مدت زمان را تغییر دهید.


آموزش تنظیم دیلیت اکانت خودکار تلگرام در اندروید


برای تنظیم زمان دیلیت اکانت تلگرام در اندروید، از قسمت تنظیمات تلگرام خود، وارد بخش privacy and security شوید. سپس گزینه delete my account if away for را انتخاب کرده و مدت زمان را به دلخواه تنظیم کنید. شما می‌توانید از لیست ارائه شده به ترتیب، 1ماه، 3 ماه، 6 ماه و 1 سال را انتخاب کنید.


آموزش تنظیم دیلیت اکانت خودکار تلگرام در ios


مراحل تنظیم دیلیت اکانت خودکار تلگرام ios هم مانند اندروید است اما با کمی تفاوت. وارد تلگرام نسخه ios شده و سپس به بخش privacy and security در قسمت تنظیمات بروید. طبق تصویر روی گزینه If away for تاچ کرده و زمان را به دلخواه بین 1 ماه تا یک سال تنظیم کنید.

تنظیم دیلیت اکانت خودکار تلگرام


 
یک نکته مهم:
همانطور که گفته شد، دیلیت اکانت خودکار تلگرام به صورت پیشفرض روی 6 ماه تنظیم است. اگر فکر می‌کنید که ممکن است 6 ماه به اکانت خود سر نزنید و در عین حال تمایلی به پاک شدن اکانتتان ندارید، این مدت زمان را به یک سال تغییر دهید.

 


امید است که مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.
چنانچه در رابطه با دلیلت اکانت تلگرام سوالی داشته و یا طی حذف اکانت تلگرام با مشکل مواجه گشتید حتما آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.
موفق باشید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین محصولات

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید