بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

 

با توجه به پایان سال  و جابجایی مجموعه فروش بسته شده است 

از سفارش خوداری کنید 

 

شروع کار اعلام خواهد شد 

 در صورت لزوم 09383323434 می توانید تماس بگیرید

 

آموزش مخفی کردن لست سین در اینستاگرام یا Activity Status

آموزش مخفی کردن لست سین در اینستاگرام یا  Activity Status
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/10/13 0 نظر

اگر از کاربران اینستاگرام باشید، احتمالا با قابلیت اکتیویتی این اپلیکیشن (Your Activity Status) آشنایی دارید یا حداقل این اصطلاح را شنیده‌اید. اما قابلیت نام برده شده چیست و چه کارایی دارد؟ آیا راهی برای پنهان سازی آن وجود دارد؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به صحبت در مورد قابلیت Activity Status اینستاگرام بپردازیم و نحوه پنهان کردن آن را برایتان شرح دهیم. بنابراین با جی اس ام باتری همراه شوید.

 چگونه  لست سین در اینستاگرام یا  Activity Status را پنهان کنیم؟

 

اکتیویتی استاتوس اینستاگرام چیست؟ | Activity Status


چند وقت پیش برنامه اینستاگرام آپدیتی را منتشر کرد که یک قابلیت خاص و جدید در آن ارائه شده بود. این قابلیت با عنوان Activity Status به معنای "وضعیت فعالیت کاربر" شناخته می‌شود و به موجب آن آخرین زمان فعالیت کاربر برای دیگر افرادی که برای او پیام دایرکت ارسال کرده باشند قابل رویت خواهد بود. بنابراین با استفاده از این قابلیت و ویژگی جدید، کاربران اینستاگرام می‌توانند وضعیت آخرین فعالیت کاربران دیگر را بررسی کنند. این قابلیت شاید شما را به یاد قابلیت لست سین تلگرام (Last Seen) تلگرام بیندازد که به موجب آن آخرین زمان آنلاین شدن هر کاربر در پنجره گفتگو و درست زیر آیکون پروفایل وی نمایش داده می‌شد. 
قابلیت Activity Status اینستاگرام توسط همه کاربران مورد تایید و استقبال واقع نشد و خیلی از افراد عقیده دارند که ارائه این ویژگی اصلا جالب نیست. این افراد بنا به هر دلیل تمایل ندارند که آخرین زمان لاگین شدن و اجرای برنامه اینستاگرام آن ها در گوشی برای دیگران نمایش داده شود. پس شاید این سوال در ذهن خیلی از ما به وجود آید که آیا می‌تواند اکتیویتی اینستاگرام را غیر فعال کرد و از نمایش آن برای دیگران جلوگیری به عمل آورد؟ خوشبختانه انجام این کار امکانپذیر است و اینستاگرام برای این مسئله آپشن یا گزینه اختصاصی در منوی تنظیمات اپلیکیشن خود ارائه کرده است. در ادامه این مطلب می‌خواهیم نحوه پنهان کردن اکتیویتی استاتوس اینستاگرام را برایتان شرح دهیم. 

 

اکتیویتی استاتوس اینستاگرام چیست؟ | Activity Status


پنهان سازی Activity Status اینستاگرام


خوشبختانه مخفی کردن اکتیویتی استاتوس در برنامه Instagram به سادگی امکانپذیر خواهد بود و توسعه دهندگان این اپلیکیشن قابلیت نام برده شده را به صورت یک آپشن اختیار در منوی تنظیمات برنامه ارائه کرده‌اند. بنابراین شما با غیر فعالسازی گزینه مربوط به این قابلیت می‌توانید از نمایش وضعیت فعالیت های خود یا همان اکتیویتی استاتوس اینستاگرامتان برای دیگران جلوگیری کنید. برای انجام کار کافیست به شرح زیر عمل نمایید:

 

پنهان سازی Activity Status اینستاگرام


•    اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی خود اجرا کرده و مطمئن شوید وارد پروفایلی شده‌اند که می‌خواهید وضعیت فعالیت های آن برای دیگران پنهان شود.
•    آیکون با نماد "آدمک" را از لبه زیرین صفحه انتخاب کنید تا به بخش پروفایل هدایت شوید. 
•    آیکون سه خطی گوشه سمت راست و فوقانی صفحه را انتخاب نمایید. 
•    گزینه Settings را انتخاب کنید.
•    گزینه Privacy را انتخاب نمایید.
•    گزینه Activity Status را لمس کنید.
•    اسلایدر کنار گزینه Show Activity Status را لمس نمایید تا به وضعیت غیر فعال منتقل گردد.
از این پس هیچ یک از دیگر کاربران اینستاگرام قادر به مشاهده آخرین زمان فعالیت شما در این اپلیکیشن و آنلاین بودنتان نخواهند بود. این حالت تقریبا شبیه به حالت لست سین ریسنتلی تلگرام (Last Seen Recently) عمل می‌کند. پس به همین سادگی امکان پنهان سازی Activity Status اینستاگرام را خواهید داشت. 


آیا شما قادر به دیدن Activity Status دیگران خواهید بود؟


در حالت عادی و زمانی که قابلیت Activity Status در پروفایل اینستاگرام شما فعال باشد، هم شما می‌توانید آخرین زمان فعالیت دیگر کاربران این اپلیکیشن را مشاهده کنید و هم آن ها قادر به مشاهده آخرین زمان فعالیت و بازدید شما از اینستاگرام خواهند بود. اما وقتی این قابلیت را با استفاده از مراحلی که در بخش قبل نام بردیم غیر فعال می‌کنید، علاوه بر اینکه دیگران قادر به مشاهده آخرین زمان بازدید شما نخواهند بود، شما هم نمی‌توانید آخرین زمان بازدید دیگر کاربران را مشاهده کنید. بنابراین فعال بودن یا غیر فعال بودن قابلیت نام برده شده یک عمل متقابل است و از دو جهت بر روی عملکرد پروفایل شما تاثیر می‌گذارد. بدین ترتیب شما هیچوقت نمی‌توانید از نمایش اکتیویتی خود برای دیگر کاربران جلوگیری کنید اما خودتان اکتیویتی و زمان فعالیت دیگران را ببینید. 


تفاوت Activity Status با Activity History در اینستاگرام


خیلی از کاربران Activity Status اینستاگرام را به اشتباه با Activity History اشتباه می‌گیرند. این دو مورد نسبت به هم کاملا متفاوت و متمایز هستند. همانطور که پیش از این گفتیم اکتیویتی استاتوس (Activity Status) قابلیتی است که زمان آخرین فعالیت های کاربر را در صفحه دایرکت نشان می‌دهد و مشخص می‌کند که مخاطب مورد نظر شما دقیقا چه زمانی آخرین فعالیت خود را در برنامه اینستاگرام داشته است. اگر وی در همان لحظه آنلاین باشد یک آیکون سبز رنگ در گوشه عکس پروفایل او نمایان می‌شود و اگر آنلاین نباشد، آخرین زمان فعالیتش برایتان مشخص می‌گردد. اما اکتیویتی هیستوری (Activity History) قسمتی در برنامه اینستا است که آرشیو و تاریخچه فعالیت های کاربران را نشان می‌دهد.

 

 

تفاوت Activity Status با Activity History در اینستاگرام


برای دستیابی به لیست یا آرشیو این بخش کافیست بعد از مراجعه به اپلیکیشن اینستاگرام، آیکون با نماد "قلب" را از منوی زیرین صفحه انتخاب کنید. در نسخه های قدیمی اینستاگرام با مراجعه به این بخش دو تب قابل انتخاب می‌شدند که به ترتیب You و Following نام داشتند. در تب You لیست یا تاریخچه فعالیت های شما نمایش داده می‌شد و در بخش Following می‌توانستید آرشیوی از تاریخچه فعالیت های فالوورهایتان را مشاهده کنید. در این بخش به طور دقیق هر کاری که یک کاربر انجام می‌داد با جزئیات کامل مشخص می‌شد و حتی شما می‌توانستید وارد پستی شوید که کاربر مورد نظرتان لایک کرده یا زیر آن نظر ثبت کرده است. 
اما در نسخه های جدید برنامه اینستاگرام تب Following از بخش Activity History حذف شده است. بنابراین دیگر با مراجعه به این قسمت نمی‌توانید لیست فعالیت های فالوورهایتان و کارهایی که آن ها در اینستاگرام شخصی خودشان انجام داده‌اند را مشاهده کنید و فقط قادر خواهید بود که تاریخچه فعالیت های خودتان یا آن دسته از فعالیت هایی که دیگر فالوورهایتان بر روی پست های شما، کامنت های شما و هر چیز دیگری که به مستقیما به پروفایل شما مربوط شود و عکس‌العملی در قبال عمل شما باشد را مشاهده کنید. پس Activity History مقوله‌ای کاملا متفاوت با Activity Status است.


جمع‌بندی


همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در رابطه با ماهیت قابلیت Activity Status اینستاگرام صحبت کردیم و نحوه پنهان کردن آن را هم برایتان شرح دادیم. همچنین کمی در رابطه با قابلیت Activity History هم صحبت کردیم و تفاوت آن را با اکتیویتی استاتوس شرح دادیم. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید. 


 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید