بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

 

 با توجه به اختلال تلفن دفتر در صورت لزوم 09383323434 می توانید تماس بگیرید

 

کالیبره کردن باتری سامسونگ بهترین روش!

کالیبره کردن باتری سامسونگ بهترین روش!
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/03/16 0 نظر

چگونه باتری سامسونگ را کالیبره کنیم؟

کالیبره کردن باتری سامسونگ یعنی چی؟

ممکن هست به شما توصیه شود که باتری سامسونگ خود را کالیبره کنیدو یا این که کالیبره کردن باتری سامسونگ به گوشی شما خورده باشد در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که کالیبره کردن باتری یعنی چی و چطور باید باتری سامسونگ خود را کالیبره کنید پس با ما همراه باشید

کالیبره کردن باتری سامسونگ


به عنوان یک کاربر محصولات سامسونگ، ممکن است عبارت کالیبره کردن باتری سامسونگ به گوشتان خورده باشد. برخی می‌گویند که این کار باعث بهبود باتری و وضعیت انرژی‌دهی آن می‌شود؛ برخی دیگر عقیده دارند که کالیبراسیون به افزایش عمر باتری کمک می‌کند. اما کدام گروه درست می‌گویند؟ و سوال اصلی اینکه آیا اصلاً کالیبره کردن باتری سودمند است؟ در این مقاله ضمن معرفی کالیبراسیون باتری و مزایای آن، نحوه کالیبره کردن باتری سامسونگ را به طور کامل توضیح داده‌ایم. با ما همراه باشید.


کالیبره کردن باتری یعنی چی؟


یکی از وظایف سیستم عامل گوشی، نمایش صحیح درصد باتری و میزان آن است؛ گاهی اوقات ممکن است سیستم عامل گوشی به دلایل مختلف، درصد باتری را نادرست نشان دهد. این موضوع می‌تواند به دلیل خراب شدن باتری یا مشکلات نرم افزاری گوشی باشد. اگر مشکل از باتری باشد، کالیبره کردن آن تاثیری نخواهد داشت؛ این در حالیست که کالیبره کردن باتری باعث رفع مشکلات نرم افزاری مربوط به این مشکل می‌شود. برخی از علائم نیاز باتری به کالیبراسیون:


•    گوشی قبل از رسیدن به 0% خاموش می‌شود.
•    عمر باتری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
•    باتری به طور ناگهانی تخلیه می‌شود.


باتری‌های لیتیومی با گذشت زمان، بخشی از ظرفیت خود را از دست می‌دهند. نرم افزار گوشی و سیستم عامل اندروید نیز به دلایل مختلف می‌تواند دچار اختلال شود. این دو عامل باعث می‌شوند تا نیاز به کالیبره کردن باتری گوشی ایجاد شود. توجه کنید که کالیبره کردن باتری، باعث افزایش عمر یا حل مشکلات دیگر باتری نمی‌شود.


نحوه کالیبره کردن باتری سامسونگ


به عنوان کاربر سامسونگ، لازم است هر از چند گاهی، باتری گوشی‌تان را کالیبره کنید؛ چرا که ممکن است در نرم افزار گوشی شما، اختلالاتی ایجاد شود و درصد باتری به طور واقعی نمایش داده نشود. برای این کار روش‌های زیادی وجود دارد که البته ممکن است برخی از آنها، به باتری یا سیستم عامل شما آسیب وارد کنند. در اینجا سه روش کالیبره کردن باتری سامسونگ را آورده‌ایم:


روش شارژ / دشارژ


اولین روشی که برای کالیبره کردن باتری سامسونگ باید انجام دهید، روش شارژ / دشارژ است. برای این کار لازم است از گوشی سامسونگ خود تا زمانی که باتری آن تخلیه شود، استفاده کنید. اگر می‌خواهید سریع‌تر اتفاق بیفتد، می‌توانید بازی کنید یا فیلم ببینید. پس از اینکه باتری گوشی به طور کامل تخلیه شد، گوشی را روشن کنید. بعد از خاموش شدن مجدد، مراحل زیر را پیگیری نمایید:


•    شارژر را به گوشی متصل کنید اما موبایل را روشن نکنید. بگذارید در حالت خاموش، باتری تا 100% شارژ شود.
•    پس از شارژ کامل، شارژر را جدا کرده و گوشی را روشن کنید.
•    باید درصد باتری 100% باشد. اگر این اتفاق نیفتاد، شارژر را متصل کنید تا به 100 درصد برسد.
•    پس از آن لازم است گوشی را ریستارت کنید. بعد از بوت شدن گوشی، اگر درصد باتری به 100 نرسید، دوباره شارژر را متصل کنید.
•    آنقدر این چرخه را تکرار کنید تا زمانی که پس از بوت شدن کامل گوشی، بدون نیاز به شارژر باتری 100 درصد را نشان دهد.
•    پس از انجام این مراحل، دوباره باتری گوشی را به 0 درصد برسانید تا زمانی که موبایل خاموش شود.
•    دوباره شارژر را به گوشی متصل کنید و در حالت خاموش، آن را تا 100 درصد شارژر کنید.
•    در نهایت باتری گوشی‌تان کالیبره خواهد شد.


روش استفاده از برنامه کالیبره باتری


ابتدا روش اول را با دقت انجام دهید؛ اگر مشکل‌تان حل نشد، اپلیکیشن Advanced battery calibration را برای انجام این روش نصب کنید. توجه کنید که اپلیکیشن را از منابع معتبر دانلود می‌کنید و حتماً فایل APK را از حیث ویروس، بررسی کنید. قبل از باز کردن اپلیکیشن، مطمئن شوید که باتری شما 100% است. پس از اولین مراجعه به این اپلیکیشن، صفحه‌ی زیر را خواهید دید:

روش استفاده از اپلیکیشن کالیبراسیون


لازم است تا قوانین و مقررات استفاده از اپلیکیشن را تایید کنید تا برنامه برای شما فعال گردد. در صفحه‌ای که نمایان شده، گزینه نارنجی رنگ Calibrate battery را بزنید تا یک پیام هشدار مانند تصویر زیر نمایان شود.

 

گزینه نارنجی رنگ Calibrate battery را بزنید تا یک پیام هشدار نمایان شود


با انتخاب گزینه Yes، عمل کالیبره کردن باتری سامسونگ شما آغاز می‌شود. ابتدا برنامه تلاش می‌کند تا مدل گوشی شما را شناسایی کند. سپس بررسی می‌کند که آیا گوشی سامسونگ گلکسی شما روت شده هست یا خیر؛ اگر گوشی‌تان روت نشده است، نگران نباشید.

 


در صورتی که گوشی شما روت نشده است، پیام زیر برای شما نمایان خواهد شد که نشان می‌دهد اپلیکیشن، به دنبال روش‌های جایگزین است. پس از چند ثانیه، اخطاری دیگر نمایش داده می‌شود که با کلیک روی گزینه Yes، روند کالیبره کردن باتری سامسونگ ادامه می‌یابد.

 

مشاهده پیغام در صورت روت نشدن


کالیبره کردن باتری گوشی ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که برنامه به شما یک پیغام مشخص دهد. با انتخاب گزینه Ok، کالیبراسیون باتری پایان می‌یابد. در نهایت لازم است گوشی‌تان خاموش کرده و آن را تا 100% شارژ کنید. پس از شارژ کامل، گوشی را روشن کنید.
 

 کالیبراسیون باتری پایان می‌یابد

 

 

روش کد دستوری و Quick Start


آخرین روش و شاید ساده‌ترین آن، استفاده از کد دستوری مخصوص کالیبره کردن باتری سامسونگ است. برای کالیبره کردن باتری سامسونگ، قابلیتی به نام Quick Start توسط سازندگان آن تعبیه شده است. این قابلیت به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن، مشکلات مربوط به آمار نادرست باتری را حل کنید. برای استفاده از این ویژگی جهت کالیبره کردن باتری، مراحل زیر را پیگیری کنید:


•    تا زمانی که باتری گوشی شما به 5% برسد، از آن استفاده کنید و مطمئن شوید که به شارژر متصل نیست.
•    با ورود به صفحه شماره گیر گوشی، کد دستوری *#0228#* را شماره گیری کنید.
•    بلافاصله یک منو ظاهر می‌شود که امکان انتخاب گزینه Quick Start را به شما می‌دهد. این گزینه را انتخاب کرده و OK را بزنید.
•    منتظر باشید تا نمایشگر دوباره روشن شود. آیا درصد باتری کاهش یافته است؟ اگر کالیبراسیون درست انجام شده باشد، باید درصد باتری کمتر از قبل نشان داده شود. در صورتی که همان عدد قبل نمایش داده می‌شود، این کار را دوباره تکرار کنید.
•    گوشی را به شارژر متصل کنید تا 100% کامل شارژ شود.
•    شارژر را از گوشی جدا کرده و *#9900#* را شماره گیری کنید.
•    به قسمت پایین صفحه بیایید و روی «batterystats.bin» کلیک کنید.
•    سپس از منو خارج شده و گوشی را ریستارت کنید.


منابع 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید