بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

جی اس ام باتری باتری موبایل باتری سونی زد 1 مینی | Sony Xperia Z1 Mini-Compact
باتری سونی زد 1 مینی | Sony Xperia Z1 Mini-Compact

باتری سونی Sony Xperia Z1 Mini-Compact - LIS1529ERPC

Sony Xperia Z1 Mini-Compact - LIS1529ERPC Batteryسونی
نام برند : سونی
+ موارد بیشتر

بررسی باتری سونی  Xperia Z1 Compact

گوشی Xperia Z1 Compact سونی که در سال 2014 به بازار عرضه شد دارای باتری جدا نشدنی لیتیومی با ظرفیت 2300 میلی آمپر ساعت می باشد که وظیفه ی تغذیه ی صفحه نمایش 4.3 اینچی گوشی را عهده دار می باشد.  این باتری از نوع داخلی می باشد برای خرید باتری سونی اصلی  دقت لازم انجام دهید تا سلامت گوشی شما حفظ شود .ظرفیت باتری این گوشی به ترتیب 700 و 300 میلی آمپر ساعت کمتر از گوشی های 5.0 و 4.6 اینچ Xperia Z1 و Z3 Compact می باشد. همزمان با این گوشی اپل از آیفون 6 خود رونمایی نمود که صفحه نمایش 4.7 اینچ و باتری 1810 میلی آمپر ساعت دارا می باشد. ما تست های رایج باتری را روی این گوشی بررسی کردیم که نتایج زیر ثبت شد.


زمان مکالمه ی 3G با این گوشی حدود 20 ساعت و 42 دقیقه می باشد که زمان خوبی است. به طور مثال باتری گوشی آیفون 6 که همزمان با گوشی فوق به بازار عرضه شد حدود 7 ساعت مکالمه ی 3G کمتری دارا می باشد. زمان مکالمه ی 3G با باتری سونی Z1 نیز حدود 15 ساعت می باششد. بنابراین اگر با گوشی تان زیاد مکالمه انجام می دهید، احتمالا باتری این گوشی انتظارات شما را برآورده می کند.


اگر گوشی خود را با شبکه ی تلفن 3G در حالت Standby بگذارید باتری آن حدود 25 روز ماندگاری خواهد داشت که زمان خیلی خوبی است. اگر از شبکه ی تلفن 4G استفاده می نمایید نیز باتری گوشی شما به مدت 23 روز در حالت Standby ماندگاری دارد. هم چنین در صورت استفاده از شبکه ی تلفن عادی این زمان به 28 روز می رسد که زمان فوق العاده خوبی می باشد. برای مقایسه، این زمان برای گوشی آیفون 6 حدود 11 روز می باشد. در واقع کمتر گوشی را سراغ داریم که قادر است حدود 30 روز در حالت Standby ماندگاری داشته باشد که خوش بختانه گوشی فوق دارای این ویژگی است.


زمان وب گردی با این گوشی حدود 12 ساعت و 40 دقیقه می باشد که زمان خوبی است. این زمان برای باتری گلکسی S6 حدود 11 ساعت است. زمان وبگردی با گوشی آیفون 6 نیز حدود 10 ساعت و 30 دقیقه می باشد. بنابراین گوشی فوق از نظر وبگردی دارای عملکرد قابل قبولی است و انتظارات کاربران را برآورده می کند.
یکی دیگر از پارامتر های موثر در مورد باتری ها زمان گوش دادن به موسیقی می باشد که باتری گوشی فوق در این زمینه  دارای عملکرد عالی است و شما می توانید تا 94 ساعت با آن آهنگ موسیقی گوش بدهید. برای مقایسه این زمان برای باتری سامسونگ S6 و آیفون 6 به ترتیب 49 و 50 ساعت است. 


اگر طرفدار فیلم و ویدئو دیدن می باشید باید بگوییم که باتری این گوشی در این زمینه تا 10 ساعت ماندگاری دارد که دارای عملکرد خوبی می باشد. زمان ویدئو دیدن با گوشی آیفون 6 حدود 1 ساعت کمتر می باشد. بنابراین برای ویدئو دیدن با این گوشی مشکلی ندارید و انتظارات شما برآورده می کند.
از نظر زمان دوام گوشی نیز باتری آن تا 65 ساعت ماندگاری دارد که زمان خوبی می باشد. در واقع این زمان به این معنا می باشد که اگر شما گوشی خود را یک بار شارژ نمایید و روزانه یک ساعت با آن فیلم تماشا کنید، مکالمه داشته باشید و وب گردی انجام دهید و در بقیه ساعات آن را در حالت Standby قرار دهید، آنگاه باتری گوشی حدود 3 روز ماندگاری دارد که واقعا فوق العاده می باشد. پایداری باتری گوشی Z3 Compact حدود 101 ساعت می باشد که نسبت به گوشی فوق دارای عملکرد بهتری می باشد. این زمان برای گوشی آیفون 6 حدود 61 ساعت می باشد.


هم چنین ما تست باتری را تحت شرایط دیگر نیز بررسی کردیم. در این تست، نور صفحه نمایش گوشی روی 200nits تنظیم کردیم که نور کافی برای استفاده از گوشی در خانه است. پس از انجام دادن تست عمر باتری در این شرایط مشاهده نمودیم که باتری این گوشی حدود 10 ساعت ماندگاری دارد که عمر عالی به شمار می رود.
در کل باتری این گوشی با توجه به ظرفیت آن و صفحه نمایشی که دارا است عملکرد خوبی ارائه داده است و انتظارات را برآورده می نماید. باتری این گوشی در زمینه ی مکالمه، موزیک گوش دادن و پایداری در حالت Standby دارای عملکرد خیلی خوبی می باشد.

کیفیت

کیفیت اصلی(ORG)

مشخصات فنی

برند

Sony

برخی گوشی های سازگار
ولتاژ 3.8 ولت
نوع LIPO
ظرفیت باتری

2300mAh

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید