بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

ساده ترین روشها برای دانلود فیلم از یوتیوب | 2019

 ساده ترین روشها برای دانلود فیلم از یوتیوب | 2019
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/09/10 0 نظر

همه ما به خوبی میدونیم که یوتیوب دومین سایت پر بازدید دنیا هست که روزانه میلیون ها فیلم  در آن به اشتراک گذاشته می شود ما امروز قصد داریم چند روش ساده و بسیار کاربردی برای دانلود از یوتیوب به شما آموزش بدیم پس با ما همراه باشید.

روشهای کاملا کاربردی برای دانلود فیلم از یوتیوب


با یک مقاله ی کاربردی در مورد روش های دانلود فیلم از یوتیوب در خدمت شما هستیم. اگر این مقاله را برای خواندن انتخاب کردید، احتمالا یکی از از میلیاردها کاربر روزانه ی یوتیوب هستید. همانطور که می دانید یوتیوب یا سرویس اشتراک گذاری فیلم شرکت گوگل دومین سایت پربازدید دنیاست و روز به روز نیز بر میزان این محبوبیت افزوده می شود. استفاده از ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در این سرویس به صورت آنلاین انجام می شود. اما آیا راهی برای دانلود فیلم از یوتیوب وجود دارد؟ پاسخ قطعا مثبت است.


در ادامه راه هایی برای دانلود فیلم از یوتیوب معرفی کرده ایم. این راه ها توسط کابران تست شده و شما هم می توانید با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنید. با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.


 بهترین روش های دانلود فیلم از یوتیوب


تنوع بیش از اندازه ی فیلم های موجود در یوتیوب باعث شده تا در هر موردی که بخواهید بتوانید ویدئوی مورد نظرتان را پیدا کنید. اما اگر بخواهید آن ویدئو را بخواهید برای خودتان ذخیره کنید، سایت یوتیوب به تنهایی کمکی به شما نمی کند. در این نقطه هزار و یک روش برای دانلود فیلم از یوتیوب توسط افراد مختلف اختراع و کشف شدند. ما همه ی این روشها در چهار دسته ی عمده قرار دادیم:

1-    سایت های دانلود فیلم از یوتیوب
2-    برنامه های دانلود فیلم از یوتیوب
3-    دانلود فیلم از یوتیوب با تلگرام
4-    دانلود فیلم از یوتیوب با افزونه های مرورگر


در ادامه این چهار دسته روش را به تفکیک بررسی کرده ایم. به دلیل تحریم ها استفاده از یوتیوب نیازمند تغییر آی پی شماست. قطعا برای رفع این مشکل راه حل های جذابی دارید. لطفا در ابتدا مشکل تغییر آی پی خود را حل کنید. حال روشهای دانلود فیلم از یوتیوب را با فرض اینکه هم اکنون یک صفحه ی یوتیوب پیش روی شما قرار دارد به صورت همزمان دنبال کنید. 


سایت های دانلود فیلم از یوتیوب


سایت اول: bitdownloader
استفاده از این سایت بسیار ساده است. کافیست لینک فیلم مورد نظرتان از سایت یوتیوب را کپی کرده و در سایت بیت دانلودر در باکس مربوطه قرار دهید. تصویر زیر نمایی از باکس مربوط را نشان می دهد: 

 

سایت دانلود فیلم از یوتیوب  bitdownloader


 
بعد از وارد کردن آدرس و زدن دکمه ی سبزرنگ دانلود، لیستی از لینک های دانلود با حجم و فرمت های متفاوت پیش روی شما ظاهر می شود. ردیف مورد نظر خود را انتخاب کنید و همانطور که دیدید به همین سادگی به فیلم مورد نظرتان دست پیدا کردید.


سایت دوم: Savefrom
به طور کلی نحوه ی استفاده از سایت های دانلود فیلم از یوتیوب کمابیش شبیه به هم است. در سایت Savefrom نیز کافیست لینک ویدئوی مورد نظرتان از یوتیوب را در باکس مربوطه در این سایت وارد کنید. بعد از آن می توانید دانلود را آغاز کنید:


 

سایت دانلود فیلم از یوتیوب Savefrom


بعد از وارد کردن آدرس مورد نظرتان از سایت یوتیوب در باکس مربوطه باید چند لحظه صبر کنید تا لینک توسط سایت پردازش شود. بعد از آن با تصویر زیر مواجه می شوید که می توانید حجم و فرمت مورد نظرتان را انتخاب کرده و روند دانلود را آغاز کنید:

 

سایت دانلود فیلم از یوتیوب Savefrom


 
سایت سوم: keepvid


کارکردن با این سایت نیز مشابه سایت های قبلی است. کیپ وید یک سایت محبوب برای دانلود ویدئو از یوتیوب است. ممکن است این سایت برای کارکردن به چند افزونه نیاز داشته باشد که جای نگرانی نیست چون در این صورت خود مرورگر پیشنهاد دانلود افزونه های مختلف را به شما می دهد.

 

سایت دانلود فیلم از یوتیوب  keepvid


 
 سه سایتی که اسامی آنها را قید کردیم در زمان نوشتن این مقاله، بدون استفاده از نرم افزارهای تغییر آی پی قابل استفاده هستند. در ادامه سه سایت دیگر نیز معرفی می کنیم که روش کارشان کمابیش مشابه موارد قبلی  هستند و میتوانید آنها را امتحان کنید:


1.    FLVTO.biz: یک سایت محبوب برای دانلود ویدیوی آنلاین در انواع فرمت ها
2.    OnlineVideoConverter.com: سایتی برای تبدیل ویدیو های آنلاین به انواع فرمت های تصویری و صوتی
3.    Convert2mp3.net: تبدیل ویدیو های یوتیوب به فرمت های ویدیویی و صدا با سرعت بالا
4.    Converto.io: دانلود ویدیو های یوتیوب با فرمت های رایج صوتی و تصویری یعنی MP4 و MP3
5.    Y2Mate.com: یک وبسایت مخصوص دانلود ویدیو و صدا از یوتیوب


چند نکته در مورد سایت های دانلود فیلم از یوتیوب
آیا همه ی این سایت ها قابل استفاده هستند؟ حقیقتا پاسخ این سوال منفی است. هیچ تضمینی وجود ندارد که این سایت ها همواره در دسترس باشند. به همین دلیل هر بار که نیاز به دانلود ویدئو پیدا می کنید چندتا از آنها را امتحان کنید و البته صبور باشید.
اگر اسامی سایت هایی که در این مقاله نوشتیم در زمانی که نیاز داشتید به خاطرتان نیامد نگران نباشید. اول اینکه دانستید روش کار همه ی آنها تقریبا یکیست یعنی شما نیاز به لینک ویدئو از سایت یوتیوب دارید. بعد از آن کافیست عبارت های youtube downloder، youtube online downlodert  ، youtube to mp4 یا عباراتی با مضمون دانلود ویدئو از یوتیوب را در مرورگر جستجو کنید. لیستی از سایت های موفق در این زمینه به عنوان نتیجه برای شما ظاهر می شود که می توانید از هر کدام از آنها مانند سایت های بالا استفاده کنید.


خلاصه ی دو بند بالا را در تصاویر مشاهده می کنید:


مرحله ی اول:
 

سایت یوتیوب


مرحله ی دوم: 

 

 

youtube


مرحله ی سوم:


 

youtube


آیا روش های دیگری برای دانلود فیلم از یوتیوب وجود دارد؟ بله، اما با استفاده از سایت ها در هر دستگاهی می توانید فیلم های مورد نظر خود را دانلود کنید چرا که نیاز به نصب و فعالسازی برنامه یا افزونه ها ندارد. در ادامه به سه روش رایج دیگر می پردازیم.

 


برنامه های دانلود فیلم از یوتیوب


این برنامه ها کاربردهای زیادی دارند و در سیستم اکثر افراد یافت می شوند. اما شاید تا به امروز نمی دانستید که با استفاده از این برنامه ها می توانید از یوتیوب فیلم دانلود کنید. 


1-    برنامه ی محبوب دانلود FDM
free download manager  برنامه ی مدیریت دانلود تقریبا در همه ی سیستم ها یافت می شود. یکی از هزاران کاربرد این برنامه دانلود ویدئو از سایت هایی مانند یوتیوب است. برای استفاده از این امکان نرم افزار باید طبق تصویر زیر بر روی آیکون + کلیک کنید:

 

برنامه ی دانلود FDM


 
بعد از آن باکسی برای شما ظاهر می شود که از شما می خواهد لینک ویدئو از یوتیوب را در آن وارد کنید و بعد از اینکه فرمت مورد نظرتان را انتخاب کردید، روند دانلود آغاز شود.

 


2-    نرم افزار vlc player
این پلیر را با آیکون نارنجی رنگ که مانند ماتع های داخل خیابان است می شناسیم. این نرم افزار علاوه بر اینکه یک پخش کننده ی صوت و تصویر است می تواند یک دانلود کننده ی ویدئو از یوتیوب هم به شمار بیاید. برای استفاده از این امکان باید طبق تصویر از منوی Media گزینه ی open network stream را بزنید:

 

 نرم افزار vlc player


بعد از آن با پنجره ی زیر مواجه می شوید:

 

پنجره نرم افزار vlc player


 
باید لینک ویدئو از یوتیوب را در باکس مربوطه وارد و دکمه ی play را بزنید. بعد از آن از منوی tool گزینه ی codec information  را بزنید. آدرسی که در کادر ظاهر می شود را در مرورگر وارد کنید. در این حالت ویدئو شروع به پخش شدن می کند که می توانید با راست کلیک و زدن گزینه ی save video as ویدئوی مربوطه را در سیستم خود ذخیره کنید.


3-    نرم افزار 4k video downloader
کارکردن با این نرم افزار تقریبا مشابه نرم افزار شماره یک است. کافیست ابتدا لینک ویدئو را از سایت یوتیوب کپی کنید. بعد از آن نرم افزار را باز کنید و مطابق تصویر بر روی گزینه ی paste link کلیک کنید.

 

 نرم افزار 4k video downloader


 

در مرحله ی بعد کیفیت ذخیره سازی و محل ذخیره سازی را انتخاب کنید و دکمه ی دانلود را بزنید. به همین سادگی دانلود ویدئو از یوتیوب توسط نام افزار انجام می شود.
مزیت استفاده از نرم افزارها در دانلود ویدئو از یوتیوب این است که روند ساختار یافته تری دارند و با یکبار نصب کردن می توانید همیشه از آنها استفاده کنید و نامشان را فراموش نمی کنید. 


دانلود فیلم از یوتیوب با تلگرام


اگر شما هم از کابران پیامرسان محبوب تلگرام هستید و همزمان از یوتیوب هم استفاده می کنید باید بدانید که می توانید ویدئوهای یوتیوب را از طریق ربات های تلگرام انجام دهید:


1-    ربات SaveVideoBot
روش استارت این ربات مانند سایر ربات های تلگرام است. کافیست @Savevideobot را در تلگرام جستجو کرده یا به نحوی وارد کنید. بعد از آن با استارت کردن ربات روند دانلود ویدئو از یوتیوب آغاز می شود. روش کار مشابه موارد قبلی است. شما به لینک ویدئو از سایت یوتیوب نیاز دارید تا آن را در ربات وارد کنید. بعد از آن لیستی از حجم های در دسترس ویدئو برای شما ظاهر می شود که می توانید هر کدام از آنها را دانلود کنید. البته اگر حجم ویدئو از مقدار مشخصی که معمولا 50 مگابایت است بیشتر باشد برای دانلود به سایت ربات هدایت می شوید.


2-    Utubebot
این ربات نیز از ریات های تلگرامی برای دانلود فیلم از یوتیوب است که روندی مشابه مورد قبلی دارد. در زمان نگارش این مقاله هر دوی این ربات ها فعال و قابل استفاده هستند. 


دانلود فیلم از یوتیوب با افزونه ها یا add ons مرورگر


افزونه یا پلاگین همانطور که از نامش پیداست یک ویژگی به برنامه ی مورد نظر ما اضافه می کند. Add-on نیز مفهوم مشابهی دارید و برنامه های جانبی هستند که روی مرورگر قرار می گیرند. در اینجا می خواهیم چند افزونه برای مرورگر که کارشان دانلود فیلم از یوتیوب است معرفی کنیم. بدیهی است که برای استفاده از این افزونه ها نیاز به نصب و فعالسازی آنها روی مرورگر موردنظرتان دارید.


1-    افزونه ی downloadHelper 
دانلود هلپر یک افزونه ی جانبی برای مرورگرهای رایج یعنی کروم و فایرفاکس است. در هر دو مرورگر بر روی سه خط گوشه ی بالا سمت راست مرورگر بزنید. برای فایرفاکس گزینه ی add-on و برای کروم گزینه ی more tool  را بزنید. هر دو مورد در تصویر زیر قابل مشاهده هستند.

 

  افزونه ی downloadHelper 

 

  افزونه ی downloadHelper 

 
 
در صفحه ای که بعد از گذراندن مراحل بالا باز می شود نام افزونه ی مورد نظر یعنی downloadHelper را وارد کنید. افزونه را دانلود و نصب کنید و بعد از آن مرورگر را ببندید و مجدد باز کنید. باید آیکون افزونه را در بالای مرورگر ببینید. حال وارد صفحه ی ویدئو در یوتیوب شوید و بر روی افزونه کلیک کنید. فرمت مورد نظر و را انتخاب کنید. بعد از ظاهر شدن صفحه ی نرم افزار دانلود نصب بر روی سیستمتان فرایند دانلود را آغاز کنید.


2-    افزونه ی IDM
افزونه ی idm یا Internet download manager را با برنامه ی آن اشتباه نگیرید. این افزونه قرار است بر روی مرورگر شما نصب شود. روش نصب و راه اندازی آن مانند افزونه ی مورد قبل است و آن را تکرار نمی کنیم. بعد از فعال شدن افزونه به صفحه ی ویدئوی مورد نظر در یوتیوب بروید. با انتخاب کیفیت مورد نظر خود ویدئو را پخش کنید، تصویر زیر رادر گوشه ی سمت راست پایین ویدئو ها در یوتیوب مشاهده کرده اید:

 

 افزونه ی IDM


 
همزمان با پخش ویدئو یک گزینه ی قابل کلیک آبی رنگ از افزونه ی IDM بر گوشه ی ویدئو ظاهر می شود:

 

افزونه ی IDM


 
به دانلود ویدئو تنها یک قدم فاصله دارید. بر روی این دکمه ی آبی رنگ کلیک کنید تا ویدئوی مورد نظر شما به راحتی دانلود شود. 


سخن پایانی
روش های دانلود فیلم از یوتیوب را به طور جامع و شامل در این مقاله بررسی کردیم. همانطور که در خلال مقاله ذکر کردیم ممکن است برخی از این روش ها بر روی سیستم شما کار نکند، اما به هر حال روشهای جایگزین زیادی وجود دارد که مطمئنا مشکل شما را رفع می کنند. اگر شما تجربه ی دانلود ویدئو از یوتیوب با هر یک از این روش ها یا روش های مشابه را دارید و یا در این راه با موضوعاتی برخورد کردید که ممکن است به کار سایرین بیاید، لطفا در بخش نظرات با ما همراه باشید.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 6

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید