بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد جی اس ام باتری کاملا محفوظ می باشد

آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید

آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/04/09 0 نظر

اینستاگرام دائما در حال به روز رسانی و آپدیت شدن است و با هر آپدیت ممکن است قابلیت های جدیدی به آن اضافه شوند. به همین سبب احتمال دارد خیلی از کاربران با نحوه دقیق استفاده از تنظیمات اینستاگرام و گزینه های مختلفی که برای بهینه سازی عملکرد آن ارائه شده‌اند آشنا نباشند. در این مطلب اختصاصی سعی می‌کنیم به آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید بپردازید. بنابراین با جی اس ام باتری همراه باشید.

آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید

 

مقدمه


اینستاگرام هم اکنون محبوب ترین اپلیکیشن در حوزه شبکه های اجتماعی است که در داخل ایران هم کاربران زیادی از آن استفاده می‌کند. این برنامه از پشتیبانی بسیار قدرتمندی بهره می‌برد و تیم توسعه دهندگان فیسوک به مدیریت آن می‌پردازد. یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت اینستاگرام مربوط به ارائه آپدیت ها و قابلیت های جدید و مداوم می‌شود. به عنوان مثال اینستاگرام در ابتدا فقط برنامه‌ای برای اشتراک گذاری عکس بود اما به تدریج قابلیت های بسیار زیاد دیگری از قبیل امکان قرار دادن استوری (Story)، امکان پخش زنده یا لایو (Live) و خیلی ویژگی های دیگر به آن اضافه شدند.


به همین صورت در منوی تنظیمات اینستاگرام هم گزینه های متنوع و مختلفی وجود دارند که شاید خیلی از کاربران چندان با این گزینه ها آشنایی نداشته باشند. این امر سبب شوند که استفاده از برنامه اینستاگرام برایشان دشوار گردد. ما در این مطلب اختصاصی می‌خواهیم به آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید بپردازیم. در نظر داشته باشید که با انتشار هر آپدیت ممکن است آپشن و گزینه های جدیدتری به منوی تنظیمات برنامه Instagram اضافه شود یا تغییرات کوچکی در مسیر و جزئیات برخی آپشن های منوی تنظیمات ایجاد گردد، اما به هر صورت شما داشتن یک پیش زمینه مناسب از آپشن های تنظیمات اینستا می‌توانید ماهیت هر گزینه را بهتر درک کنید. 


در نظر داشته باشید که با انجام تنظیمات درست می‌توانید خیلی از مشکلات و باگ های اینستاگرام که در مقاله "مشکلات رایج اینستاگرام و آموزش رفع آن ها" به صحبت در مورد آن ها پرداخته بودیم را هم برطرف کنید. قبل از اینکه در رابطه با گزینه های مختلف ارائه شده در منوی تنظیمات برنامه اینستاگرام صحبت کنیم بهتر است نحوه مراجعه به این منو را برایتان عنوان نماییم. بدین منظور کافیست به شرح زیر عمل شود:

 

آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید


•    وارد اینستاگرام شوید و از پایین صفحه آیکون با نماد "آدمک" را انتخاب کنید تا به بخش پروفایل هدایت شوید.
•    آیکون سه خطی گوشه سمت راست و فوقانی صفحه را انتخاب کنید.
•    گزینه Settings را انتخاب نمایید. 


بدین ترتیب منوی تنظیمات برنامه اینستاگرام ارائه می‌شود. در ادامه سعی می‌کنیم جزئیات هر یک از گزینه هایی که در این بخش مشخص شده‌اند را برایتان شرح دهیم. بنابراین با جی اس ام باتری همراه باشید.

 

آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید

 

 


تنظیمات Follow and Invite Friends اینستاگرام


اولین گزینه‌ای که در منوی تنظیمات اینستاگرام با آن رو به رو می‌شوید گزینه Follow and Invite Friends است. با انتخاب این گزینه به صفحه جدیدی هدایت خواهید شد که حاوی گزینه های زیر خواهد بود و محیطی مشابه با عکس زیر دارد:

 

تنظیمات Follow and Invite Friends اینستاگرام


•    گزینه Follow Contacts: با انتخاب این گزینه مخاطبین گوشی شما که با شماره موبایل خود در اینستاگرام اکانت داشته باشند قابل فالو کردن می‌شوند و همچنین امکان ارسال دعوتنامه برای مخاطبینی که هنوز شماره آن ها در اینستاگرام ثبت نشده مقدور خواهد شد.


•    گزینه Invite Friends by Whatsapp: با انتخاب این گزینه می‌توانید دعوتنامه عضویت در اینستاگرام را از طریق واتساپ برای دوستان و مخاطبین خود ارسال کنید.


•    گزینه Invite Friends  by Email: با انتخاب این گزینه می‌توانید دعوتنامه عضویت در اینستاگرام را از طریق ایمیل برای دوستان خاصی که مد نظرتان است و آدرس ایمیل آ«  ها را دارید ارسال کنید. 


•    گزینه Invite Friends by SMS:  با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود که از طریق پیامک یا همان اس ام اس، دعوتنامه عضویت در اینستاگرام را برای دوستانتان ارسال کنید. 


بنابراین در مجموع گزینه هایی که در بخش Follow and Invite Friends اینستاگرام ارائه شده‌اند گزینه هایی هستند که مربوط به دعوت کردن از دوستان برای عضویت در اینستا می‌شوند. این منو شاید خیلی کاربردی نباشد اما به هر صورت باید در آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید به آن  اشاره می‌کردیم. 

 

 


تنظیمات Notifications اینستاگرام


تنظیماتی که در بخش Notifications اینستاگرام ارائه شده‌اند مربوط به تنظیمات اعلان ها و نوتیفیکیشن ها می‌شود. اعلان ها در واقع همان پیغام های هشدار مربوط به اینستاگرام هستند که در گوشی نمایان می‌شوند و شما را از وقوع یک اتفاق جدید در پروفایل اینستاگرامتان مطلع می‌سازند. در منوی تنظیمات Notifications اینستاگرام چندین گزینه مختلف ارائه شده‌اند که عملکرد هر یک از آن ها به شرح زیر است:

 

تنظیمات Notifications اینستاگرام


•    گزینه Pause All: با انتخاب این گزینه تمام نوتیفیکیشن های برنامه Instagram متوقف می‌شوند و دیگر این اپلیکیشن هیچ اعلان و پیغام هشداری را برایتان نمایش نمی‌دهد. فعال کردن این گزینه در زمان های خاصی که دوست ندارید هیچ نوتیفیکیشنی از سمت اینستاگرام دریافت کنید بسیار کاربردی خواهد بود.


•    گزینه Posts, Stories and Comments: با انتخاب این گزینه به منوی جدیدی هدایت می‌شود که در آن قادر خواهید بود نحوه نمایش اعلان یا نوتیفیکیشن پست ها، استوری ها و کامنت ها را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال با تغییر در تنظیمات این بخش می‌توانید حالتی را به وجود آوردید که اینستاگرام برای لایک شدن پست هایتان نوتیفیکیشن ارسال نکند یا برای کامنت هایی که زیر پستتان ثبت می‌شود نوتیفیکیشن ارائه ننماید.


•    گزینه Following and Followers: با انتخاب این گزینه به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که امکان شخصی سازی وضعیت نمایش نوتیفیکیشن در ازای فالو شدن یا فالو کردن دیگران را امکانپذیر می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید تنظیمات این بخش را به گونه‌ای بهینه کنید که در ازای دریافت درخواست فالو کردن نوتیفیکیشنی از اینستاگرام دریافت نکنید یا در ازای قبول شدن درخواست فالوی شما هیچ اعلانی از سمت اینستاگرام ارائه نشود. 


•    گزینه Direct Messages:  در این بخش قادر خواهید بود که اعلان یا نوتیفیکیشن های مربوط به دایرکت هایی که دریافت و ارسال می‌کنید را شخصی سازی نمایید. 


•    گزینه Live and IGTV: با ورود به این بخش قادر خواهید بود که نوتیفیکیشن های بخش لایو (Live) و آپلودهایتان در IGTV را مدیریت نمایید. 


•    گزینه From Instagram: با ورود به این قسمت می‌توانید نمایش نوتیفیکیشن برای پیام ها و اطلاع رسانی هایی که از سمت خود اینستاگرام ارائه می‌شوند را مدیریت کنید. به عنوان مثال می‌توانید نمایش نوتیفیکیشن برای تیکت های پشتیبانی را غیر فعال یا فعال نمایید.


•    گزینه Email and SMS: در این بخش می‌توانید نوتیفیکیشن هایی که از طریق ایمیل و پیامک به دستتان می‌رسند را مدیریت نمایید. 


بنابراین در این بخش از آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید به شرح ماهیت گزینه هایی پرداختیم که در بخش Notificaions منوی تنظیمات قادر به بهینه سازی آن ها خواهید بود. با استفاده از گزینه های این بخش می‌توانید به طور کامل نحوه ارائه اعلان های اینستاگرام را مدیریت کنید.

 


تنظیمات Privacy اینستاگرام


اما گزینه بعدی که در منوی تنظیمات برنامه اینستا ارائه شده گزینه Privacy است . در این بخش شما می‌توانید تنظیمات مربوط به حریم خصوصی خود و پروفایلتان را اعمال کنید. مجموعه گزینه ها و آپشن هایی که در این قسمت ارائه شده‌اند به شرح زیر هستند:

 

تنظیمات Privacy اینستاگرام


•    گزینه Comments: در این قسمت می‌توانید شرایط و ضوابط خاص مد نظرتان را برای امکان ثبت کامنت زیر پست هایتان اعمال کنید. به عنوان مثال می‌توانید لیستی از کلمات را برای فیلتر شدن تعیین کنید تا دیگر کاربران قادر به ثبت این کلمات در زیر پست های شما نباشند. همچنین می‌توانید لیست افرادی که از ثبت کامنت در زیر پست های شما بلاک شده‌اند را مشاهده کنید یا وضعیت کامنت ها را به گونه‌ای در نظر بگیرید که موارد دارای توهین و تمایلات تند به طور خودکار پنهان شوند.


•    گزینه Tags: در این قسمت می‌توانید تنظیمات پست هایی را بهینه کنید که در آن ها تگ شده‌اید. برای مثال می‌توانید از نمایش آن ها جلوگیری به عمل آورید.


•    گزینه Story: این بخش از منوی تنظیمات اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش های آن است. در این قسمت امکان بهینه سازی شرایط نمایش و پخش استوری های شما قابل انجام خواهد بود. به عنوان مثال شما می‌توانید تنظیمات این بخش را به گونه‌ای بهینه کنید که برخی از فالوورهای شما قادر به دیدن استوری هایتان نباشند. انجام این کار از طریق گزینه Hide Story From امکانپذیر خواهد بود. همچنین شما می‌توانید در این بخش مواردی مثل دریافت ریپلای استوری، ذخیره شدن خودکار استوری در گالری و خیلی موارد دیگر را هم بهینه سازی کنید. برای آموزش تنظیمات این بخش از اپلیکیشن اینستاگرام بهتر است یک مقاله اختصاصی در آینده تدوین و خدمتتان ارائه گردد.


•    گزینه Activity Status: در این قسمت شما می‌توانید مشخص کنید که آیا دیگر کاربران اینستاگرام قادر باشند آخرین زمان بازدید شما از این برنامه را ببینند یا خیر! آخرین زمان بازدید شما در لیست دایرکت هایی که ارسال می‌کنید قابل رویت خواهد بود و با غیر فعالسازی قابلیت Activity Status نمایش آن ناممکن می‌شود.


•    گزینه Account Privacy: با استفاده از این گزینه شما می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را به حالت پرایوت (Private) یا پابلیک (Public) تغییر دهید. 


•    گزینه Restricted Accounts: این گزینه از گزینه های جدیدی است که باید در آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید به آن اشاره کنیم. با فعالسازی این گزینه شما می‌توانید اکانت های خاصی را به عنوان اکانت محدود شده تعیین کنید. در این شرایط صاحب اکانت متوجه این موضوع نمی‌شود اما تغییراتی در عملکرد وی به وجود می‌آید. به عنوان مثال کامنت هایی که او زیر پست هایتان ثبت می‌کند فقط برای خودتان نمایش داده می‌شود و دیگران قادر به دیدن این کامنت ها نخواهند بود. همچنین اکانت هایی که به لیست مذکور اضافه شوند نمی‌توانند آخرین زمان بازدید شما را ببینند. به بیان کلی می‌توان اینطور گفت که گزینه Restricted Accounts به شما این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به بلاک کردن یک کاربر دسترسی های وی را محدود کنید. 


•    گزینه Blocked Account: در این بخش لیستی از اکانت هایی نمایان می‌شود که شما آن ها را بلاک کرده‌اید. از این بخش می‌توانید بررسی لیست بلاک شده ها و همچنین آنبلاک کاربران استفاده کنید. 


•    گزینه Muted Accounts: عملکرد این بخش هم درست مثل بخش Blocked Accounts است با این تفاوت که در این قسمت لیست اکانت هایی نمایش داده می‌شوند که شما آن ها را میوت (Mute) کرده‌اید و از نمایش نوتیفیکیشن درازای اقدامات آن ها ممانعت به عمل آورده‌اید. 


•    گزینه Close Friends: یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام با عنوان کلوز فرندز (Close Friends) شناسایی می‌شود. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا لیستی از دوستان نزدیک خود را تعیین کنید و در آینده بتوانید به جای اشتراک گذاری استوری هایتان با همه فالوورها، استوری را فقط با دوستان نزدیک یا همان کلوز فرندز خود به اشتراک قرار دهید. بنابراین با انتخاب این گزینه قادر به مدیریت لیست دوستان نزدیک یا همان Close Friends خود خواهید بود.


•    گزینه Accounts you Follow: با مراجعه به این بخش می‌توانید لیست فالوورها و فالویینگ هایتان را مشاهده کنید. فالوورها افرادی هستند که پروفایل شما را دنبال می‌کنند و فالویینگ ها افرادی هستند که شما پروفایلشان را دنبال می‌کنید. از این بخش قادر خواهید بود که نسبت به قبول کردن درخواست فالوهای جدید، حذف فالوورها یا فالویینگ ها و حتی میوت کردن آن ها هم اقدام نمایید. 


بنابراین کاملا مشخص است که در تنظیمات بخش Privacy اینستاگرام شما می‌توانید وضعیت عملکرد اکانت خود و موارد مربوط به حریم خصوصی آن را مدیریت کنید. تنظیماتی که در این بخش ارائه شده‌اند از مهم ترین و پرکاربردترین تنظیمات اینستاگرام هستند.

 


تنظیمات Security اینستاگرام


گزینه یا آپشنی که تحت عنوان Security در منوی تنظیمات برنامه اینستاگرام ارائه شده مربوط به امنیت اکانت می‌شود. قابلیت هایی از قبیل امکان تغییر رمز عبور، امکان فعالسازی تایید دو مرحله‌ای و غیره در این بخش ارائه شده‌اند. گزینه هایی که در این منو و قسمت قابل رویت و استفاده هستند به شرح زیر خواهند بود.

 

تنظیمات Security اینستاگرام


•    گزینه Password: با انتخاب این گزینه می‌توانید رمز عبور اکانت خود را تغییر دهید. بدین منظور کافیست ابتدا رمز اولیه و فعلی را وارد کرده و در دو فیلد دیگری که ارائه شده رمز جدید مورد نظرتان را تایپ کنید. همچنین امکان بازیابی رمز فراموش شده اکانت هم در این بخش و با انتخاب گزینه Forgot Password امکانپذیر خواهد بود. 


•    گزینه Login Activity: با انتخاب این گزینه لیستی از دستگاه هایی نمایان می‌شود که اکانت اینستاگرام شما در آن ها فعال شده و باقی است. می‌توانید از این بخش به طور دقیق ببینید چه افرادی و چه مدل گوشی هایی در حال استفاده از اکانت اینستاگرام شما هستند. همچنین امکان لغو دسترسی هر یک از دستگاه های مورد نظر هم با انتخاب گزینه های ارائه شده در این منو امکانپذیر خواهد بود.


•    گزینه Two-Factor Authentication: در این بخش امکان فعال یا غیر فعالسازی قابلیت تایید دو مرحله‌ای را خواهید داشت. تایید دو مرحله‌ای پروسه‌ای است که به موجب آن تنها وارد کردن یوزرنیم و رمز اکانت منجر به تایید و تکمیل لاگین نخواهد شد، بلکه می‌بایست حتما یک مرحله تایید ثانیه که شامل ارسال پیامک برای صاحب اصلی اکانت و تایید موبایل وی می‌شود هم طی گردد. با فعالسازی قابلیت Two-Factor Authentication تقریبا می‌توانید احتمال هک شدن اکانت اینستاگرام خودتان را به صفر درصد برسانید. 


•    گزینه Emails From Instagram: در این بخش لیست ایمیل هایی که حاوی گزارش های امنیتی است و اینستاگرام طی چند وقت اخیر برایتان ارسال کرده نمایش داده می‌شوند.


•    گزینه Access Data: در این بخش برخی از اطلاعات اکانت اینستاگرام شما  تاریخچه اقداماتی که روی آن انجام داده‌اید نمایش داده می‌شود.


•    گزینه Download Data: با انتخاب این گزینه می‌توانید یک آدرس ایمیل وارد کرده و سپس از اینستاگرام بخواهید که تمام اطلاعات و اقداماتی که در اکانت اینستاگرامتان انجام داده‌اید را به صورت یک آرشیو برایتان ایمیل کند. اطلاعاتی که در این حالت اینستاگرام برای شما ارسال خواهد کرد بسیار جامع هستند و تقریبا تمام کارهایی که در اکانتتان انجام شده‌اند را طی یک گزارش مشخص می‌کنند.


•    گزینه Apps and Websites: در این بخش لیست اپلیکیشن ها و وبسایت های نمایان می‌شود که بنا به هر دلیل و به هر صورت با اکانت اینستاگرام شما در تعامل هستند و فعال باقی مانده‌اند. 


•    گزینه Search History: در این قسمت تاریخچه جستجوهایی که در اکانت اینستاگرام خود انجام داده‌اید نمایان می‌شود. همچنین شما این امکان را خواهید داشت که آرشیو یا همان تاریخچه جستجوهای اکانت خود را با انتخاب گزینه Clear All حذف کنید یا حتی فقط موارد خاصی که مد نظرتان است را با انتخاب آیکون ضربدر کنار آن ها حذف نمایید. 


بنابراین در بخش Security بیشتر تنظیمات امنیتی اینستاگرام ارائه شده‌اند. گزینه های موجود در این بخش از آپشن های مهمی هستند که باید آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید به آنم ها اشاره می‌کردیم.

 

تنظیمات Ads اینستاگرام


گزینه هایی که در این بخش ارائه شده‌اند مربوط به تبلیغاتی می‌شوند که در اینستاگرام شما نمایش داده شده‌اند و شما با آن ها درگیر شده‌اید و به نوعی توجهتان به سمت آن ها جلب شده است. در این بخش دو گزینه با عناوین Ad Activity و About Ads ارائه شده که به ترتیب وضعیت تعامل شما با تبلیغاتی که برایتان نشان داده شده و همچنین توضیحاتی در رابطه با تبلیغات اینستاگرام را ارائه می‌کنند. 

 

تنظیمات Ads اینستاگرام


 

 

تنظیمات Account اینستاگرام


یکی دیگر از مهمترین گزینه هایی که در تنظیمات برنامه Instagram ارائه شده و باید در مقاله آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید به صحبت در مورد آن بپردازیم مربوط به آپشن هایی می‌شود که در قسمت Account این برنامه ارائه شده‌اند. گزینه هایی که در این بخش از تنظیمات برنامه نام برده شده ارائه می‌شوند به مراتب کاربردی هستند. در بخش زیر سعی می‌کنیم هر یک از گزینه های این قسمت را به طور دقیق تر مورد بررسی قرار دهیم. 

 

تنظیمات Account اینستاگرام


•    گزینه Saved: در این بخش لیست پست های اینستاگرامی را مشاهده خواهید کرد که نسبت به ذخیره آن ها اقدام کرده بودید. 


•    گزینه Close Friends: در این بخش لیست دوستان نزدیک شما یا همان کاربرانی که به عنوان کلوز فرندز تعریف شده‌اند نمایان می‌شود و قادر به مدیریت این لیست خواهید بود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید افراد جدیدی را به لیست دوستان نزدیک خود اضافه کنید. 


•    گزینه Language: در این بخش می‌توانید زبان مورد نظرتان را برای اپلیکیشن اینستاگرام انتخاب کنید. جالب است بدانید که اینستاگرام از محدود اپلیکیشن هایی محسوب می‌شود که زبان فارسی هم در آن قابل انتخاب خواهد بود،


•    گزینه Contact Syncing: با انتخاب این گزینه به صفحه‌ای هدایت می‌شود که امکان لینک کردن لیست مخاطبین گوشی به اکانت اینستاگرام را ممکن می‌سازد. با فعالسازی گزینه‌ای که در این بخش ارائه شده، شماره هایی که در لیست مخاطبین گوش شما ذخیره شده‌اند به طور خودکار بررسی خواهند شد و در صورت داشتن اکانت اینستاگرام امکان فالو کردن آن ها را خواهید داشت. 


•    گزینه Linked Accounts: در این بخش امکان اتصال یا لینک کردن اکانت های فیسبوک، توییتر و غیره به اکانت اینستاگرام شما داده می‌شود. با لینک کردن اکانت های دیگر شبکه های اجتماعی خود به اینستاگرام می‌توانید دوستان خود را در این شبکه اجتماعی پیدا کنید یا حتی امکان لاگین و بازیابی اکانت یا وریفای آن را داشته باشید. البته خیلی از این اقدامات فقط با لینک کردن فیسبوک به اینستاگرام امکانپذیر می‌شوند.


•    گزینه Cellular Data Use: در این بخش گزینه‌ای ارائه شده که با فعالسازی آن میزان مصرف بسته اینترنتی شما کاهش پیدا می‌کند. گزینه‌ای که تحت عنوان Data Saver در این بخش ارائه شده تنظیمات اینستا را به گونه‌ای بهینه می‌کند که از دانلود خودکار ویدیو ها در حالتی که از اینترنت موبایل استفاده می‌شود جلوگیری به عمل آید. 


•    گزینه Original Posts: تنظیماتی که در این بخش ارائه شده‌اند به کاربر این امکان را می‌دهند تا وضعیت ذخیره شده عکس و ویدیو های اینستاگرام را در گالری بهینه سازی نماید. در این بخش قسمت گزینه وجود دارند. گزینه اول Save Original Posts است که با فعال کردن آن نسخه اورجینال و اصلی تمام عکس و ویدیو هایی که در اینستاگرام و اپلیکیشن دوربین آن ضبط می‌کنید بدون هیچ ادیت و ویرایشی در گالری گوشی ذخیره می‌شود. گزینه بعدی Save Posted Photos نام دارد که با فعالسازی آن یک نسخه از تمام عکس هایی که در اینستاگرام ارسال می‌کنید به طور خودکار در گالری گوشی ذخیره می‌شوند. گزینه سوم هم Save Posted Videos نام دارد که با فعال کردن آن یک نسخه از تمام ویدیو هایی که در اینستاگرام ارسال می‌کنید به طور خودکار در گوشی ذخیره خواهند شد. 


•    گزینه Request Verification: این گزینه برای آن دسته افرادی ارائه شده که می‌خواهند برای پروفایل خودشان تیک آبی رنگ وریفای دریافت کنند. در این بخش فرمی ارائه شده که با تکمیل آن می‌توانید درخواست دریافت تیک آبی رنگ مورد نظر را برای پشتیبانی اینستاگرام ارسال نمایید. دقت داشته باشید که ارسال درخواست صرفا به معنای تایید شدن پروفایل شما نیست و برای دریافت تیک آبی رنگ اینستاگرام می‌بایست شرایط خاص و بسیار دشواری را داشته باشید و حتما به عنوان یک شخص یا برند معروف و شناخته شده مورد تایید قرار گیرید.


•    گزینه Posts You’ve Liked: با انتخاب این گزینه لیستی از پست هایی نمایان می‌شوند که شما آن ها را لایک کرده‌اید. بنابراین می‌توانید این پست ها را مشاهده کرده و در صورت تمایل با دیگر دوستان خود به اشتراک بگذارید. 


•    گزینه Switch to Professional Account: با انتخاب این گزینه می‌توانید اکانت خود را به حالت های مختلف بیزینسی (Business Account) یا کریتور (Creator Account) منتقل کنید. این دو به ترتیب برای کسانی مناسب است که به مدیریت یک کسب و کار می‌پردازند یا هنرمند هستند. هیچ دلیلی ندارد که افراد معمولی اکانت اینستاگرام شخصی خودشان را به بیزینس پروفایل یا کریتور پروفایل تبدیل کنند.
بنابراین در این قسمت از آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید با گزینه ها و آپشن هایی آشنا شدید که در بخش Account ارائه شده‌اند. گزینه های این بخش از مهمترین گزینه هایی هستند که شما باید برای استفاده درست و بهتر از اینستاگرام با آن ها آشنایی داشته باشید. 


تنظیمات Help اینستاگرام


با انتخاب گزینه Help به منوی ساپورت یا پشتیبانی اپلیکیشن اینستا هدایت خواهید شد. سه گزینه Report a Problem (گزارش خطا)، Help Center (مرکز کمک رسانی) و Privacy and Security Help (کمک رسانی امنیتی و مرتبط با حریم خصوصی) در این قسمت ارائه شده‌اند. شما به راحتی با انتخاب هر یک از گزینه های نام برده شده می‌توانید با تیم پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار کرده و با ثبت تیکت به تعامل با آن ها بپردازید. 

 

تنظیمات Help اینستاگرام


 

 تنظیمات Logins اینستاگرام


در انتهای منوی تنظیمات برنامه اینستاگرام دو گزینه با عناوین Add Account و Log Out ارائه شده‌اند. با انتخاب گزینه Add Account می‌توانید یک اکانت جدید را به برنامه اینستاگرام خود اضافه کنید و به طور همزمان چند اکانت فعال در اینستا داشته باشید. با انتخاب گزینه Log Out هم می‌توانید از اکانت فعلی خود لاگ اوت (خارج) شوید. در نظر داشته باشید که برای لاگین مجدد در اکانت بعد از لاگ اوت شدن باید روز عبور آن را به خاطر بیاورید.

 
جمع‌بندی


همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش تنظیمات اینستاگرام در آپدیت جدید پرداختیم و سعی داشتیم که تمام آپشن و گزینه هایی که در منوی تنظیمات این اپلیکیشن محبوب ارائه شده‌اند را برایتان شرح دهیم. فراموش نکنید ممکن است برخی از گزینه های نام برده شده در آپدیت های بعدی Instagram جابجا شوند یا در نسخه آی او اسی برنامه مکان خاص دیگری داشته باشند، اما ماهیت آن ها همواره یکسان خواهد بود و اگر شما ماهیت هر آپشن و گزینه را تشخیص دهید، به راحتی قادر به استفاده از آن در هر گوشی و در هر نسخه‌ای از برنامه اینستاگرام خواهید بود. امیدواریم از این مقاله اختصاصی استفاده لازم را به عمل آورده باشید. 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین محصولات

خرید  باتری اصلی موبایل و شارژر اصلی و کابل
خرید شارژر کابل اصلی ایفون

برای اطلاع از آخرین تخفیف ها و جدید ترین کالاها عضو شوید